Šport

VIDEO: Bolt sa z medaily dlho netešil. Zložil ho kameraman

profimedia-0256592447.jpg
Zdroj: Profimedia.sk

Ten sa v jednej chvíli pozabudol a narazil do Bolta, ktorý sa prekopŕcol na zem.

Zlatom vo finále šprintu na 200 m sa ovenčil na MS v Pekingu obhajca titulu Jamajčan Usain Bolt. Tak ako na stovke aj teraz zvíťazil, navyše s jasnou nadvládou a v najlepšom svetovom čase roka 19,55 s. Striebro patrilo Američanovi Justinovi Gatlinovi s 19,74, bronz Juhoafričanovi Anasovi Jobodwanovi v národnom rekorde 19,87.

Ako to už má svetoznámy bežec vo zvyku, po víťazstve predvádzal divákom poriadnu šou. Fotil sa s nimi. Bosý skočil do publika. Po celý čas mal za sebou kameramana na segwayi. Ten sa v jednej chvíli pozabudol, kolesom sa odrazil od neďalekých koľajníc pre kameru a narazil do Bolta. Ten síce hneď vyskočil, ale chvíľu na jednu nohu kríval.

https://www.youtube.com/watch?v=NSo8sfJnLgU


Slová po víťazstve

"Musím sa pochváliť, dobre si to zrobil, Usain," vtipne zhodnotil svoj výkon Bolt. "Som šťastný, podarilo sa mi dielo dokonať. Nezameral som sa na na čas, vedel som, že v súčasnej forme na svetový rekord pomýšľať nemôžem. Pred dvojstovkou som iný človek ako pred stovkou, prehral som na nej len jediný raz, a tak prevládajú iné pocity. Teší ma, že som sa postaral o krásny darček, pre mňa a moju krajinu. Už štvrtýkrát som na dvojstovke zvíťazil v jednom rade, to je veľká vec. Či budem štartovať aj v štafete za náš tím teraz neviem, až zajtra na porade sa o tom rozhodne, som však presvedčený, že môžeme zvíťaziť bez ohľadu na to, či bude Gatlin unavený, alebo nie."


PEKING/ TASR, nt

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

Dôležité udalosti