Najlepším futbalistom Európy sa stal Messi

Lionel Messi.
Zdroj: TASR

Argentínsky reprezentant sa výrazným spôsobom zaslúžil o to, že Barcelona v minulej sezóne slávila treble.

Argentínsky útočník FC Barcelona Lionel Messi získal cenu Európskej futbalovej únie (UEFA) pre najlepšieho futbalistu Európy v sezóne 2014/2015. Meno víťaza vyhlásili vo štvrtok v Monte Carle, kde zároveň vyžrebovali aj skupinovú fázu Ligy majstrov.

Argentínsky reprezentant sa výrazným spôsobom zaslúžil o to, že Barcelona v minulej sezóne slávila treble, keď triumfovala v Lige majstrov, domácej súťaži i v Španielskom pohári.

Messiho konkurentmi v boji o ocenenie boli jeho spoluhráč Uruguajčan Luiz Suarez a Portugalčan Cristiano Ronaldo z Realu Madrid, ktorý túto prestížnu cenu získal minulý rok.
Messi túto cenu vyhral aj v roku 2011 (premiéra ankety), po ňom sa tešili Andres Iniesta (2012) a Franck Ribery (2013).

Najlepšou hráčkou Európy za minulú sezónu sa stala top strelkyňa ženskej Ligy majstrov 2014/2015 Célia Šašičová z Nemecka, ktorá oblieka dres víťaza ženskej LM 1. FFC Frankfurt.

Na tróne vystriedala krajanku Nadine Kesslerovú a po Nadine Angererovej (2013) je treťou Nemkou s touto trofejou od UEFA. Víťazka uspela v konkurencii Dzsenifer Marozsánovej a Amandine Henryovej.

Messiho genialitu si môžete vychutnať aj túto sobotu (29.8.), kedy Barcelona nastúpi na domácom štadióne proti Malage. Výkop je o 20:30 hod. a zápas odvysiela aj naša stanica Dajto.

MONAKO/ TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.