Šport

Sports Illustrated o Cibulkovej: Jej údery presahujú jej váhovú kategóriu!

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková Zdroj: SITA

Radwansku domáce médiá roztrhali.

Ohlasy zahraničných médií na víťazstvo slovenskej tenistky Dominiky Cibulkovej 6:1, 6:2 nad Poľkou Agnieszkou Radwanskou v semifinále dvojhry žien na grandslamových Australian Open v Melbourne:

Zdroj: SITA


Sports Illustrated (USA): "Radwanská bola unavená a Cibulková to využila. Slovenka postúpila do svojho prvého grandslamového finále. Cibulkovej údery výrazne presahujú jej váhovú kategóriu. Počas celej svojej kariéry sa bije s nevyrovnanosťou výkonov a mentálnou pripravenosťou, v ostatných dvoch týždňoch v Melbourne tento boj vyhráva."

BBC (V. Brit.): "Cibulková tento rok na Australian Open rada šokuje. V osemfinále si to odniesla Maria Šarapovová a v semifinále Agnieszka Radwanská. Slovenská hráčka si zahrá v prvom veľkom finále a vzhľadom na jej suverénne doterajšie výsledky nie je bez šancí ani proti Na Li."

Gazeta.pl (Poľ.): "Desivý zápas Radwanskej! Bezradná Poľka získala proti Cibulkovej iba tri gemy a vo finále si nezahrá. Po kapitálnom úlovku v zápase proti Azarenkovej sa zdalo, že Agnieszku už nič nezastaví na ceste za jej prvým grandslamovým titulom v kariére. Zopakovať taký výkon dva dni po sebe bolo však nad jej sily." 

https://www.youtube.com/watch?v=d7ZP25cjWEESportowe Fakty (Poľ.): "Finále na Australian Open bez Radwanskej! Poľka sa rozbila v semifinále o Cibulkovú. Tá si zahrá vo finále na grandslamovom turnaji ako prvá Slovenka v histórii."

iDnes.cz (ČR): "Cibulková zmietla Radwanskú a vo finále vyzve Na Li! Slovenka dokonale využila svoju formu a Poľke nadelila zdrvujúcu prehru 1:6, 2:6. Pritom pred týmto semifinále mala proti nej zápasovú bilanciu 1:5."

Orf.at (Rak.): "Slovenské prekvapenie Cibulková si zahrá prvý raz v grandslamovom finále. Proti nej sa postaví skúsená Číňanka Na Li, ktorá sa v Melbourne predstaví tretí raz v rozhodujúcom zápase o titul." 

polskieradio.pl: "Slovenské torpédo zmarilo poľský sen o finále. Nie som mašina, povedala po zápase Radwanská."

sport.tvn24.pl: "Katastrofa v Austrálii! Radwanská bola na dvorci ako mucha v smole. Vraj jej chýbala čerstvosť."

zcuba.pl: "Dnes to bolo bez šance, však Aga!"

Gazeta.pl: "Desivý zápas Radwanskej! Bezradná Poľka získala proti Cibulkovej iba tri gemy a vo finále si nezahrá. Po kapitálnom úlovku v zápase proti Azarenkovej sa zdalo, že Agnieszku už nič nezastaví na ceste za jej prvým grandslamovým titulom v kariére. Zopakovať taký výkon dva dni po sebe bolo však nad jej sily."

Sportowe Fakty: "Finále na Australian Open bez Radwanskej! Poľka sa rozbila v semifinále o Cibulkovú. Tá si zahrá vo finále na grandslamovom turnaji ako prvá Slovenka v histórii." 

AP (USA): "Dominika dominovala. Cibulková zostáva najväčším prekvapením turnaja. Najnižšia členka Top 50 šokovala na tomto turnaji svoje súperky silou základných úderov."

AFP: "Polovičatá Radwanská sa posťažovala na náročný program. Cibulková ju vybombovala."

L´Equipe: "Po 70 minútach semifinále, ktoré bolo bez vzruchu, Cibulková vyskočila, odhodila raketu, zvalila sa na zem a oslavným podupávaním nohami prebudila austrálske publikum. Radwanská bola apatická, pomalá a bez obvyklej úderovej istoty aj tajmingu. Poľka zostala tieňom päťky svetového rebríčka. Súperka - osemfinálová premožiteľka Marie Šarapovovej - si bez paniky zabezpečila miestenku do svojho prvého veľkého finále."

TennisNet.com (Nem.): "Kto s tým rátal?! Dvadsaťštyriročná Cibulková tvorí dejiny slovenského športu. Trielila do finále, deklasovala Radwanskú."

The Age (Aus.): "Cibulková deštruovala päťku turnaja Radwanskú. Pripísala si ju na zoznam, ktorý už obsahoval trojku Mariu Šarapovovú, jedenástku Simonu Halepovú či šestnástku Carlu Suárezovú-Navarrovú."

AustralianOpen.com (Aus.)
: "Dozretá Cibulková do prvého finále na Majors. Na prahu austrálskeho leta vyhlásila, že sa vidí na úrovni iných hráčok svojej generácie a považuje sa za rovnako dobrú. Teraz je "Pocket Rocket" veľmi blízko k tomu, aby to naplno dokázala."

WTA.com (USA): "Rozbehnutá Cibulková ohúrila Radwanskú, kompletne ju prevýšila. Nechala sa inšpirovať aj jednou zo svojich najlepších kamarátok Marion Bartoliovou a jej wimbledonským triumfom."

MELBOURNE/SITA - doplnené

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.