Slafkovský bude pauzovať aj v najbližšom zápase. Jeho zranenie by však nemalo byť vážne

Slafkovský bude pauzovať aj v najbližšom zápase. Jeho zranenie by však nemalo byť vážne
Juraj Slafkovský sa teší so spoluhráčmi z výhry. Zdroj: TASR/Paul Chiasson/The Canadian Press via AP

Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský v noci na pondelok chýbal v zostave Montrealu Canadiens v zápase proti Dallasu Stars. Dôvodom absencie draftovej jednotky bolo zranenie hornej časti tela, ktoré sa posudzuje na dennej báze.

Kanadský hokejový reportér Renaud Lavoie na sociálnej sieti informoval, že Juraj Slafkovský sa nepredstaví ani v zápase proti Minnesote, a tak natiahne svoju absenciu spôsobenú zranením aspoň na dva duely. Podľa Lavoieho by sme mohli vedieť viac o stave Slafkovského v stredu.

Slafkovský sa doteraz predstavil v piatich zápasoch NHL, v ktorých zaznamenal aj premiérový gól v profilige. Presadil sa v zápase proti Arizone pri výhre 6:2, keď v druhom dejstve zvyšoval na 4:0.

Slafkovský prekonal zápis Hischiera a vyrovnal Dahlina

Prvý presný zásah v NHL zaznamenal Juraj vo svojom piatom vystúpení, čo je najmenej za posledných šesť rokov spomedzi draftových jednotiek. Prekonal tak Alexisa Lafreniera (7 zápas), Jacka Hughesa (8) či Nica Hischiera (7). Päť zápasov na úvodný gól potrebovali aj Owen Power a Rasmus Dahlin.

 V doterajšom priebehu sezóny nastupoval na krídle štvrtého útoku s Jakom Evansom a Mikom Hoffmanom, kde ho proti Dallasu nahradil Rem Pitlick. Montreal v zápase neuspel a bez slovenského útočníka v zostave podľahol Stars 2:5.

Prečítajte si tiež:

Dátum návratu do akcie stanovený nie je

Čo presne mladého Slováka trápi, tím nešpecifikoval, avšak obranca Montrealu Arber Xhekaj sa preriekol a prezradil, že by malo ísť o zranenie zápästia. Podľa najnovších informácií by to nemalo byť nič vážne.

Dátum, kedy by sa Košičan mohol vrátiť do akcie nie je známy. Návrat Slafkovského do zostavy sa tak môže udiať po dvojzápasovej absencii v stretnutí proti Buffalu.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti