Vlhová má o súperku menej. Hrovatová vo veku 24 rokov nečakane ukončila kariéru

Vlhová má o súperku menej. Hrovatová vo veku 24 rokov nečakane ukončila kariéru
Meta Hrovatová. Zdroj: TASR

Slovinská lyžiarka Meta Hrovatová v pondelok nečakane ukončila profesionálnu kariéru. Špecialistka na točivé disciplíny sa tak rozhodla vo veku 24 rokov.

Hrovatová sa na svahoch naposledy predstavila v marci vo švajčiarskom Lenzerheide, kde spadla a následne mala problémy so zraneným kolenom.

"Toto rozhodnutie bolo jedno z najťažších v mojom živote. Som rada, že som ho urobila v čase, keď som ešte pomerne zdravá. Koleno ma trápi, ale budem v poriadku. Dospela som v mojom živote do bodu, keď už sa netúžim odovzdať tomuto športu natoľko, aby som mohla dosiahnuť výsledky, ktoré chcem," rozlúčila sa Hrovatová vo vyhlásení, ktoré zverejnila slovinská tlačová agentúra STA.

Prečítajte si tiež:

​Dvadsaťštyriročná Slovinka bola v krajine najúspešnejšou alpskou lyžiarkou od čias Tiny Mazeovej. Zaznamenala štyri pódiové umiestnenia v pretekoch Svetového pohára, všetko to boli tretie miesta v obrovskom slalome.

V rovnakej disciplíne obsadila na tohtoročných ZOH v Pekingu siedme miesto. Jej trénerom bol aj Livio Magoni, bývalý kouč Petry Vlhovej.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Lyžovanie

Dôležité udalosti