Froome na Vuelte skončil. Má zlomenú nohu

britský cyklista Chris Froome z tímu Sky v pelotóne počas 7. etapy TdF z Livarotu do Fougeres.
Zdroj: TASR/AP

Froome sa dostal do kolízie s viacerými jazdcami v úvode kráľovskej etapy, ktorá viedla Pyrenejami.

Britský cyklista Chris Froome utrpel pri páde počas stredajšej 11. etapy na pretekoch Okolo Španielska zranenia kolena a ramena. Prostredníctvom sociálne siete Twitter fanúšikov informoval, že štvrtkové testy ukázali, že má zlomenú nohu. Dvojnásobný víťaz Tour de France preto nebude pokračovať na Vuelte.

Froome sa dostal do kolízie s viacerými jazdcami v úvode kráľovskej etapy, ktorá viedla Pyrenejami. Cyklisti museli absolvovať šesť náročných kopcov, z toho štyri boli stúpania prvej kategórie. Líder tímu Sky padol hneď po štarte a iba s námahou sa prebojovával dopredu. Napokon prišiel do cieľa s viac ako osemminútovým odstupom na víťazného Mikela Landu. Na nového lídra priebežného poradia Fabia Arua stráca v priebežnej klasifikácii viac ako sedem minút.

"Mám poranené koleno a rameno. Viac vyšetrení absolvujem vo štvrtok, ale moje pokračovanie na Vuelte je ohrozené. Nemôžem stáť na nohách, bez barlí sa nepohnem," napísal Froome na sociálnej sieti Twitter ešte v stredu večer.

Britovi sa tak zrejme nepodarí dosiahnuť unikátne double, keď k tohtoročnému triumfu na Tour de France chcel pridať aj celkové víťazstvo na Vuelte. V histórii to dokázali len dvaja cyklisti - Francúzi Jacques Anquetil (1963) a Bernard Hinault (1978).

MADRID/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

Dôležité udalosti