Mbappé poberá v PSG rozprávkový plat. Je suverénne najlepšie zarábajúcim futbalistom

Mbappé poberá v PSG rozprávkový plat. Je suverénne najlepšie zarábajúcim futbalistom
Kylian Mbappe. Zdroj: AP Photo/Michel Spingler

Francúzsky futbalista Kylian Mbappé patrí medzi najlepších hráčov súčasného futbalu. Aktuálne stále pôsobí v parížskom Saint Germain, kde patrí k najväčším oporám tímu. Dokáže pravidelne strieľať góly, vytvárať šance pre spoluhráčov a byť nebezpečný pre súperov v každom ohľade.

Nečudo, že katarskí majitelia parížskeho veľkoklubu urobili pre zotrvanie svojej hviezdy v tíme maximum. Už dlhšie sa objavujú špekulácie, že obávaný útočník chcel neraz zmeniť pôsobisko, avšak zatiaľ stále ostáva vo farbách PSG, kde tvorí obávaný trojzáprah s Lionelom Messim a Neymarom.

Mbappé podpísal najvyšší kontrakt v histórii

Najvážnejším kandidátom na zisk mladej hviezdy bol Real Madrid, ktorý mal o hráča dlhodobý záujem. Aj počas tejto sezóny sa v médiách objavovali informácie o tom, že Mbappé chce opustiť Paríž už v januárovom prestupovom okne. Tieto správy však samotný zakončovateľ prednedávnom dementoval. „Som veľmi šťastný. Nikdy som nežiadal o januárový odchod," povedal pre miestne médiá.

Pred sezónou totiž podpísal v hlavnom meste Francúzska rozprávkový kontrakt, ktorý mu má podľa denníka Le Parisien vyniesť neuveriteľných 630 miliónov eur v hrubom. V tom prípade tak ide o najvyšší kontrakt v histórii všetkých športov.

Prečítajte si tiež:

Zmluva postavená na vernosti

Dvojročná zmluva s opciou na ďalší rok je postavená na vernosti klubu. Za prvú sezónu mal zinkasovať 70 miliónov, budúci rok to bude o 10 miliónov viac. V prípade, že zotrvá v metropole Francúzska aj v tretej sezóne, príde si na ďalších 90 miliónov eur.

Mesačný príjem Mbappého pred zdanením je na úrovni šesť miliónov eur. Pri podpise tejto megazmluvy dostal takisto bonus vo výške 180 miliónov.

Doteraz najlukratívnejší kontrakt mal podľa médií Messi v Barcelone, keď v Katalánsku zarobil v ročníkoch 2017-2021 dokopy 555 miliónov eur.

Mbappé tak prekonal svojho klubového spoluhráča a stal sa futbalistom s najvyšším kontraktom. Okrem toho je Mbappé v súčasnosti aj hráčom s najvyššou trhovou hodnotou, ktorá je na úrovni 160 miliónov eur.

Pozrite si dva krásne góly Kyliana Mbappého v zápase Ligy majstrov proti Juventusu.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.