Šport

Slovenský dvojkajak v generálke na predolympijskej regate v Riu de Janeiro obsadil tretie miesto

Slovenský dvojkajak obsadil tretie miesto.
Zdroj: TASR

V Riu si pretekári s olympijskými miestenkami otestovali dráhu, na ktorej sa v roku 2016 bude bojovať o medaily.

Slovenský dvojkajak v zložení Erik Vlček, Juraj Tarr obsadil vo finále K2 na 1000 m na predolympijskej regate v Riu de Janeiro tretie miesto. V lagúne Rodrigo de Freitaa prišli členovia ŠKP Bratislava do cieľa za dánskym tandemom Rene Holten Poulsen, Nils Jensen Boe a maďarskou posádkou Zoltán Kammerer, Tamás Szalai.'

Ďalšia slovenská kádvojka v zostave Denis Myšák, Tibor Linka na 200 m trati nepostúpila do finále. Slovenské kvarteto si vybojovalo právo štartu na predolympijskej regate vďaka zisku titulu majstrov sveta v K4 na kilometri v Miláne. V Riu si pretekári s olympijskými miestenkami otestovali dráhu, na ktorej sa v roku 2016 bude bojovať o medaily. Disciplína K4 sa neuskutočnila a tak Slováci štartovali v debloch.

Športového riaditeľa Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky Filipa Petrlu potešilo, že Vlček s Tarrom v Riu potvrdili príslušnosť k svetovej špičke. "Chalani potvrdili svoju výkonnosť. A to je veľmi pozitívne, aj keď v týchto pretekoch naozaj nešlo o výsledky. Ale tretie miesto sa naozaj cení," povedal pre oficiálnu stránku Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky canoe.sk. Petrla si v rámci organizačného zabezpečenia OH bol pozrieť ďalšie tréningové možnosti pred samotnými olympijskými hrami. "Pár dní pred našou regatou budú na jazere súťaže veslárov a deliť sa s nimi o vodu v rámci aklimatizácie a dolaďovania formy nebude vôbec jednoduché. Pre veslárov bude doobeda uzavretá trať a my by sme sa na vodu dostali iba poobede od 15.00, čo je extrémne málo času na tak veľa rýchlostných kanoistov, ktorí si budú chcieť trať vyskúšať a zatrénovať si."

Organizátori sľubujú, že postavia kilometrovú tréningovú trať so štyrmi dráhami v krajnej časti jazera, ale to nie je ideálne riešenie.„Tam budeme môcť trénovať doobeda, ale na jazere jednoducho nie je dosť miesta. Športovci si robia navzájom vlny, tréneri sa k nim nevedia dostať, aby mali s nimi na vode kontakt." Aj preto sa hľadalo nejaké iné, vhodnejšie miesto na pokojnú prípravu pred samotnou súťažou. „Bol som sa na nejakých miestach pozrieť a verím, že v spolupráci so Slovenským olympijským výborom sa nám podarí doladiť všetko tak, aby sme športovcom zabezpečili čo najideálnejšie podmienky," zakončil Petrla.

RIO DE JANEIRO/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti