Rýchla smrť fortunaligových kormidelníkov: Sedem kôl, päť trénerov

Tréner FK Senica Eduard Pagáč na tlačovej konferencii pred novou sezónou.
Tréner FK Senica Eduard Pagáč na tlačovej konferencii pred novou sezónou. Zdroj: TASR

Najnovšie sa po novom zamestnaní musí poobzerať Eduard Pagáč, ktorí doteraz viedol Senicu.

Slovenský futbalový klub FK Senica sa rozhodol urobiť zmenu na poste hlavného trénera A-tímu. V utorok na lavičke Záhorákov skončil Eduard Pagáč, ktorý mužstvo viedol od mája tohto roku. Jeho nástupcom sa stal 31-ročný Juraj Sabol, doterajší tréner MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Informoval o tom klub prostredníctvom oficiálnej tlačovej správy.
"Zmluva je postavená na rok s možnosťou využitia ďalšej opcie. Juraj Sabol je ambiciózny tréner, ktorý dostal dôveru nás i majiteľa klubu. Edovi Pagáčovi ďakujeme za odvedenú prácu a novému trénerovi želáme všetko dobré v jeho práci," povedal športový riaditeľ FK Senica Dušan Vrťo.

Sabol doteraz viedol Tatran Liptovský Mikuláš, ktorý v uplynulej sezóne zaznamenal najväčší úspech seniorského klubu, keď skončil na 4.mieste II. ligy. "Posledných 7 mesiacov som bol pri A-tíme. FK Senica je mojou prvou skúsenosťou s ligovým futbalom, na prácu sa však veľmi teším a som za ňu veľmi vďačný," uviedol nový tréner FK Senica, ktorý má už za sebou aj prvý tréning s tímom: "Kabína je mladá, je dynamická a sú v nej zároveň aj skúsení futbalisti, o ktorých sa vedia mladí chlapci oprieť. Som rád, že môžeme začať pracovať. Do prvej reprezentačnej prestávky príde ešte k niekoľkým zmenám najmä v tréningovom procese, potom budú ďalšie zmeny."

Spolu s novým trénerom prichádza do Senice aj nový asistent Michal Ščasný. Doterajší asistent Jozef Dojčan smeruje do senickej 19-ky. Jej doterajší tréner Peter Jakuš nahradil Lukáša Kaplana v tíme FK Senica U16. Do realizačného tímu A-tímu FK Senica pribudol aj Dušan Vrťo, ktorý zastáva aj funkciu športového riaditeľa. Spolu s novým trénerom budú mať rovnocenné postavenie, no Juraj Sabol bude zodpovedný za vedenie A-tímu, tréningový proces, bude určovať zostavu i koučovať mužstvo z lavičky. Z dôvodu absentujúcej najvyššej trénerskej licencie u Juraja Sabola (podobne ako u Martina Ševelu v AS Trenčín) bude však oficiálnym trénerom Dušan Vrťo.

V novej sezóne slovenskej Fortuna ligy je to už štvrtá trénerská výmena, pritom ešte nie je odohratých ani osem kôl. K prvej zmene prišlo v klube 8-násobného majstra Slovana Bratislava. Novým koučom "belasých" sa 21. augusta stal Cyperčan Nikki Papavasiliou, ktorý si odkrútil premiéru vo funkcii v zápase 6. kola so Spartakom Trnava (2:0). Papavasiliou vystriedal na poste Dušana Tittela, ktorý naň rezignoval. K druhej zmene prišlo v Zlatých Moravciach. Vedenie FC ViOn deň po výhre 3:2 v Skalici v šiestom kole ukončilo 23. augusta spoluprácu s hlavným trénerom Milkom Djurovskim z Macedónska. Vedením mužstva dočasne poverilo dvojicu trénerov Jozef Pavlík - Libor Fašiang. Päťdesiatdvaročný macedónsky lodivod vydržal na lavičke zlatomoraveckého klubu iba šesť ligových zápasov, v ktorých mužstvo získalo len štyri body. Vedenie Moraviec avizovalo, že trénerskú otázku bude riešiť počas reprezentačnej prestávky. K tretej zmene siahli v Trnave, Juraja Jarábka dočasne v 7. kole a pri výhre 2:0 nad Žilinou zaskočil v súťažnej ouvertúre na novom ŠAM asistent Branislav Mráz, potom "andeli" angažovali Ivana Hucka.
Senica je po siedmich kolách v tabuľke na ôsmom mieste so 6 bodmi za jednu výhru, 3 remízy a 3 prehry pri skóre 6:13. Najbližšie sa vo FL predstaví 12. septembra na pôde nováčika z Michaloviec.

Prehľad trénerskych zmien v aktuálnom ročníku Fortuna ligy

Slovan Bratislava
Dušan Tittel - Nikki Papavasiliou (od 6. kola)
ViOn Zlaté Moravce
Milko Djurovski - poverené duo Libor Fašiang, Jozef Pavlík (od 7. kola)
Spartak Trnava
Juraj Jarábek - dočasne poverený Branislav Mráz (od 7. kola) - Ivan Hucko (od 8. kola)
MFK Ružomberok
Ivan Galád - Dušan Tittel alebo Ladislav Pecko (od 8. kola)
FK Senica
Eduard Pagáč - Juraj Sabol (od 8. kola)

SENICA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti