Marpo pred zápasom so Škondričom: Že ma knokautuje v 1. kole? To isté hovoril aj Karlos Vémola

Marpo pred zápasom so Škondričom: Že ma knokautuje v 1. kole? To isté hovoril aj Karlos Vémola
Marpo Zdroj: Profimedia.sk

RFA má naplánovaný prvý turnaj v Prahe a oznámený bol už prvý veľký zápas. V klietke sa pod pravidlami boxu stretnú Marpo a Ilja Škondrič. Pre zakladateľa kapely TroubleGang, ktorý v roku 2018 ako prvý český raper vypredal O2 Arénu, to bude už druhý ťažký boxerský zápas v tomto roku po májovom stretnutí s Karlosom Vémolom. Vy si môžete teraz prečítať slová českého bojovníka a hudobníka v jednej osobe pred blížiacim sa dňom D.

Blíži sa už tvoj druhý veľký boxerský duel v tomto roku. Ako toto obdobie plné boxerských tréningov ovplyvnilo tvoju kariéru interpreta?

Veľmi. Pred zápasom s Rytmusom v roku 2018 som hudbu ako takú zo svojho života totálne vypustil a sústredil sa len na duel. S Karlosom to bolo podobné. Teraz sa to úplne nedá. Musím mať aj nejaké koncerty a je to náročné, lebo koncerty sú hlavne v noci a tréningy mám počas dňa. Samozrejme, mám aj deti, čiže je to veľmi náročné a dôležitý je v tomto celom aj spánok.

Spravilo z teba toto všetko iného človeka?

Celkovo ma zmenili hlavne deti. Rola otca je o veľkej zodpovednosti a je to iný tlak ako v klietke či v ringu. Tu človek nemá taký priestor na chyby, lebo deti sú veľmi dôležité. Vďaka nim som sa veľa vecí naučil a začal ich vnímať inak. Prestal som po ich narodení tlačiť tak na kariéru. Prínos má aj priateľka, ktorá má vie usmerniť a upokojiť.

Plánuješ vytvoriť svoju skladbu, prípadne dokument, o tejto životnej kapitole?

Skôr som premýšľal o tom, že o mojej životnej ceste by som natočil film v štýle 8. míľa s Eminemom. Myslím si, že som v živote zažil toho už veľa a mal by som čo ukázať. Nebude to teda skladba, ale chcel by som hraný film. Chcem, aby ľudia vedeli o mojom príbehu. Aby si zapamätali, kto je a kto bol Marpo. Teraz som aktívny aj v boxe, aj v hudbe, takže sa momentálne sústredím na prítomnosť. Ľudia okolo mňa však majú podobné myšlienky a ten hraný film by priniesol niečo, čo tu ešte nebolo.

Plniť si sny nie je najľahšia cesta. Patrili k tým tvojim aj boxerské súboje?

Keď som bol aktívny v K1, tak som chcel byť šampiónom organizácie K1 Max. K1 ako taká potom celkovo upadla a ja som sa začal sústrediť na hudbu. Teraz nemám už nejaké prehnané ambície. Dostal som sa do veku, keď chcem robiť veci, ktoré ma bavia a ktoré mi dávajú zmysel. Takže teraz to už robím vyslovene preto, lebo ma to celé baví.

Čo je pre teba najťažšie na tom byť boxerom?

Najťažší na tom je ten režim. Dať dokopy všetky povinnosti, box a deti. Keďže máme striedavú starostlivosť a ja mám deti každý druhý týždeň, je to celé náročne skĺbiť. Chcem sa sústrediť aj na tréning, aj na deti a to je ťažké.

Už 17. 12. ťa na RFA 7 čaká Ilja Škondrič, ďalšia známa tvár z MMA prostredia. Už ste sa aj dvakrát stretli na tlačových konferenciách RFA. Čo si z neho cítil? Myslíš, že ťa podceňuje?

Ja sa na to celkovo pozerám ako na normálny zápas. Momentálne necítim žiadnu nenávisť. Ilja je profesionál v tom, čo robí. S Karlosom a Rytmusom to nakoniec bolo o trashtalku, no verím, že s Iljom si normálne podáme ruku. Vidím, že obaja sa na ten zápas tešíme. Ilja je inteligentný človek, ktorý chodí na podobné galavečery už dlho a vie, čo ľudí primárne zaujíma. Sú to kvalitné zápasy. Sústredím sa preto hlavne na výkon. Z neho a z jeho reakcií cítim, že on tiež. Podceniť by ma určite nemal, lebo som v druhej príprave po sebe a mám už skúsenosti s podobným tlakom, ktorý sa na moju osobu určite vytvorí.

Prečítajte si tiež:

​Je príprava na tento duel totožná ako na ten predchádzajúci? Alebo prišli nejaké zmeny?

Nemám potrebu meniť niečo, čo funguje. Na minulý zápas som bol pripravený dobre. Až v zápase sa stali nejaké nepríjemnosti, ktoré sme nečakali a nemohli ovplyvniť. Režim prípravy a aj tím ostávajú úplne rovnaké. Už ma dokázali kvalitne pripraviť aj na zápas s Karlosom, preto nemám žiadny dôvod na zmenu a hlavne sa v prítomnosti môjho tímu cítim na tréningoch dobre.

Ilja Škondrič ti poslal pár odkazov, kde si stál za tým, že zápas sa skončí v prvom kole na KO v jeho prospech. Môže sa ti tým dostať do hlavy?

Toto hovoril aj Karlos. Mne to je jedno, ja sa sústredím sám na seba. Ja na to nereagujem, mne sa do hlavy nedostane. Karlos sa vie tiež dostať ľudom do hlavy, no pri mne sa mu to nepodarilo. Ja si to vypočujem a jedným uchom to ide dnu a druhým von.

V čom si pred týmto súbojom najviac veríš?

Určite si verím na krátku vzdialenosť. Teším sa na poriadnu štípanú. Nemám rád príliš to utekanie a rôzne technické súboje. Určite nebudem robiť fauly a veci, ktoré do profesionálneho športu nepatria. V zápase s Karlosom som ich videl po pozretí záznamu skutočne veľa. Mám svoje zbrane, ktoré budú platiť aj na Ilju a tie si budem chcieť v zápase presadiť. Chcem sa tam poriadne pobiť, to ma baví najviac.

Škodrič je legendárnym trénerom slovenských MMA šampiónov a vo svojej kariére má až 11 ukončení súperov na knokaut. Je to však niečo iné ako box?

Určite, MMA je úplne iný šport ako box, čiže o tom, že to bude iné, by som nepochyboval. Mal kvalitných súperov a nikdy sa nebál žiadnej výzvy. Pozeral som si, že zápasil napríklad aj so Sergejom Pavlovichom, ktorý je momentálne v UFC a v MMA, má skóre 16-1. Zápasil aj napríklad v KSW, čiže v MMA toho má za sebou naozaj veľa. Box a tento zápas je však úplne iná kapitola.

Prečítajte si tiež:

​Na čo sa môžu diváci v tomto zápase tešiť?

Môžu sa tešiť na poriadnu bitku. Verím, že si konečne poriadne zaboxujem a bude to atraktívny zápas. Chcem sa s Iljom poriadne pobiť. V zápase s Karlosom som to kvôli jeho technike a aj taktike nemohol ukázať. Verím, že Ilja nebude mať potrebu robiť podobné veci, aké robil v zápase Karlos. Ľudia, ktorí videli tento zápas, si mohli na to urobiť názor. V OFA majú kvalitných trénerov a Ilja bol v zahraničí a vie, čo by mal divákom takýto zápas priniesť.

Bude po 17. 12. pre teba cesta boxera pokračovať alebo ukončíš kariéru?

Ja verím, že ak budem zdravý a dovolí mi to ešte vek, tak do nejakého zápasu ešte nastúpim. Ak budem zdravotne v poriadku, tak to chcem ešte skúsiť. Som vo výbornej kondícii a mám v pláne posúvať svoj príbeh. Bojové športy sú pre ľudí ako ja na celý život. Doba napreduje a možno sa predstavím aj pod pravidlami RealFight práve tu v RFA.

Ak si toto číta práve osoba, ktorá váha, či ísť na tréning bojových športov, čo by si jej odkázal takto na záver?

Určite by som im povedal, že nikdy nie je neskoro začať. Je jedno či máš 10, 30 alebo 50 rokov, začať môžeš hocikedy. Pre ženy je to tiež skvelé ako sebaobrana, ale aj na zlepšenie postavy a celkovo na zníženie stresu. Niekedy sa ma pýtajú napríklad 14-roční chlapci, či môžu začať už s boxom a hovorím, že samozrejme. Najlepšie je ísť na tréning vyskúšať si to a ľudia uvidia, či ich to baví a možno pochopia, že to je najlepší šport na svete.

Staredown medzi Marpom a Škondričom si fanúšikovia budú môcť pozrieť na evente RFA 5 v Brne v hale Vodova už v sobotu 29. 10. (začiatok 19.00 h) alebo zo záznamu v nedeľu od 19.00 h na Voyo.

Samotný súboj sa uskutoční v sobotu 17. 12. v pražskej Športovej hale Královka a záznam z tohto eventu si budete môcť pozrieť aj prostredníctvom videoplatformy Voyo.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Box

Dôležité udalosti