Šport

Skokanka Jana Veľďáková presedlala na šprint

Skokanka do diaľky Jana Velďáková
Zdroj: SITA

Sestra Danka bude mať premiéru v trojskoku.

Jana Velďáková nebude na 13. ročníku medzinárodného mítingu v hale Elán v Bratislave štartovať vo svojej hlavnej disciplíne skoku do diaľky, ale predstaví sa v šprinte na 60 m.

"Vzhľadom na prísny limit 670 cm na halové MS v Sopote sme sa ešte pred začiatkom prípravy dohodli, že na diaľku sa v tohtoročnej hale nesústredíme a nebudeme sa cielene pokúšať o splnenie limitu," vysvetľoval Velďákovej dlhoročný tréner Radoslav Dubovský.

"Chceme sa venovať šprintu na 60 m a náš zámer je čo najviac sa zrýchliť a zlepšiť Jankin osobný rekord 7,50 sekundy. Na to sme zamerali aj naše halové tréningy. Diaľku sme odložili na vedľajšiu koľaj, techniku tejto disciplíny trénujeme teraz len sporadicky."

Jana Velďáková sa vo svojej hlavnej disciplíne predstaví 30. januára na mítingu v rakúskom Linzi, ďalšie štarty zatiaľ nemá špecifikované. 

Zdroj: SITA

Dana Velďáková absolvuje na nedeľnom mítingu Elán v Bratislave premiéru v trojskoku. Minulú sobotu skákala na otvorenom šampionáte západoslovenskej oblasti diaľku (615 cm) a zdolala o 8 cm svoju sestru Janu.

"Danka je pripravená dobre, ale pri zložitom a chaotickom tréningu v hale trochu pokrivkáva jej technika. Jednotlivé fázy sa javia dobre, ale čo prinesie ich spojenie, ukážu až preteky," skonštatoval tréner dvojnásobnej bronzovej medailistky z halových ME (2009, 2011).

Dubovský na margo nedeľného cieľa svojej úspešnej zverenky poznamenal: "Som realista. Čím viac sa priblíži k méte 14 metrov, o to viac budem spokojný. Verím, že krôčik po krôčiku to bude lepšie a lepšie a do vrcholu roka v Sopote bude Dankina forma rásť."

Dana Velďáková má zo slovenských atlétov ako jediná splnené kritérium pre účasť na halových MS v poľskom Sopote. Po bratislavskom štarte má naplánovanú účasť na mítingoch v Düsseldorfe (30. 1.) a francúzskom Eaubonne (11. 2.).

BRATISLAVA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.