Žilina sa po Ukrajine môže tešiť na ďalší veľký zápas

Štadión MŠK Žilina (2013)
Štadión MŠK Žilina (2013) Zdroj: TASR

Fortuna liga sa opäť rozbieha a hneď nám prináša tradičné derby.

Po reprezentačnej prestávke sa opäť rozbieha Fortuna liga a hneď sa môžeme tešiť na tradičné derby medzi Žilinou a Slovanom. Oba tímy svoje voľno využili po svojom. Žilina nakupovala a Slovan sa viac sústredil na tréning.

Po odchode Mateja Jeliča sa slovenský vicemajster musel sústrediť predovšetkým na doplnenie útoku. Pod Dubeň preto prestúpil 26-ročný Bosniak Nermin Haskič z druholigového klubu FC VSS Košice, ktorý so "šošonmi" podpísal trojročnú zmluvu. V nedeľu (6.9.) sa s vedením MŠK Žilina dohodol na trojročnej zmluve aj stredopoliar Filip Hlohovský, ktorý prichádza z mužstva FK Senica. V aktuálnom ročníku Fortuna ligy skóroval trikrát a bol doposiaľ najlepším strelcom tímu zo Záhoria.

„Rozhodli sme sa pre zvýšenie konkurencie a kvality v útočnej fáze hry. Skúsený hráč, schopný hrať aj v centrálnom, aj v krídelnom priestore. Slušné štatistiky vo finálnych činnostiach, pozná spôsob nášho procesu. Veríme, že zúročí skúsenosti a pomôže tímu napredovať," povedal pre oficiálnu stránku MŠK Žilina o Hlohovskom tréner Adrián Guľa.


Slovan vo veľkom trénoval

Bratislavský Slovan využil reprezentačnú prestávku na doliečenie šrámov i na potrénovanie rôznych herných činností. Nový tréner Nikki Papavasiliou mal možnosť mužstvo lepšie spoznať a v praxi ho bližšie oboznámiť so svojimi predstavami.

„Prestávku sme využili najmä na tréning. Oproti bežnému režimu sme mali viac tréningových jednotiek, kouč aj pritvrdil, ale mali sme aj hravú formu. Od začiatku tohto týždňa sa už ale plne koncentrujeme na Žilinu," povedal pre oficiálnu stránku Slovana 23-ročný stredopoliar Samuel Štefánik.

Slovanisti sú samozrejme myšlienkami pri sobotňajšom súboji so Žilinou. Ide do tuhého a všetci si to uvedomujú. „Podľa mňa teraz prichádzajú zápasy, keď sa sezóna začne lámať. Potrebujeme vyhrávať a dotiahnuť sa na čelo, aby nám potom, na jar, stratené nechýbalo. Čakajú nás súboje so Žilinou a Trenčínom. Tie budú veľmi dôležité a aj veľmi náročné. Žilina šla ďaleko aj v európskych pohároch a má kvalitné mužstvo. Teraz mu nechýba ani sebavedomie, ale my sa potrebujeme pozerať na svoju hru," uzavrel Štefánik.

Priamy prenos z tohto zápasu si môžete pozrieť v sobotu (12.9.) o 18:05 hod. aj na obrazovkách televízie Dajto.BRATISLAVA/tvnoviny.sk, mm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.