Nečakané rozuzlenie zbabraného prestupu De Geu

David De Gea
David De Gea Zdroj: manutd.com

Takmer dva týždne potom, čo stroskotal jeden z najsledovanejších prestupov tohto leta sa futbalový brankár David De Gea dohodol na svojom ďalšom pôsobení.

Španielsky futbalový brankár David De Gea uzavrel s vedením anglického klubu Manchester United nový štvorročný kontrakt. Nová zmluva udrží španielskeho reprezentanta na Old Trafforde do roku 2019. "Teším sa, že môžem náročné leto konečne hodiť za hlavu a koncentrovať sa iba na svoju prácu, v ktorej sa chcem naďalej zdokonaľovať," citovala agentúra AP slová 24-ročného De Geu.

Kontrakt zahrňuje aj ročnú opciu. "Som šťastný, že môžem začať novú kapitolu mojej kariéry v United. Vždy bolo pre mňa cťou hrať s takými výbornými spoluhráčmi a pred takým fantastickým publikom, aké je na Old Trafforde. Manchester je ideálny klub pre pokračovanie mojej kariéry," uviedol bezprostredne po podpise nového kontraktu.

Dlho avizovaný prestup De Geu z ManU do Realu stroskotal na nedoručení potrebných administratívnych dokumentov v súlade s časovým dedlajnom. Kluby sa potom vzájomne obviňovali za nezvládnutý transfer. Prestupová sága tak nakoniec dospela do nečakaného rozuzlenia - De Gea zostal v Manchestri a spojil s United svoju ďalšiu budúcnosť. Radosť z predĺženia spolupráce neskrýval ani tréner "červených diablov" Louis van Gaal. "Som nadšený, že David kontrakt podpísal. Je jedným z najlepších brankárov na svete a pre nás je veľmi dôležité, že opäť bude súčasťou tímu i v nasledujúcich rokoch," povedal holandský kouč. "David hral kľúčovú rolu v tíme i v minulých sezónach. Medzi fanúšikmi je veľmi populárny a je radosť sledovať, ako sa neustále snaží zlepšovať svoju hru. Má iba 24 rokov, čo je pre brankára výborný vek. Má pred sebou ešte veľa rokov na vrcholnej úrovni," uviedol van Gaal na adresu De Geu.

MANCHESTER/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.