Nemeček mení pod tlakom hráčov voľbu šéfa zväzu

Prezident SZĽH Igor Nemeček, tréner reprezentácie Zdeno Cíger a generálny manažér národného tímu Róbert Švehla.
Zdroj: TASR

Zmena stanov by mohla prísť na budúci rok a možno aj nová voľba.

Vedenie SZĽH plánuje na najbližšej Rade SZĽH v júni 2016 predložiť návrh na zmenu stanov o voľbách prezidenta a ďalších orgánov. Ak návrh prejde, otvorí to cestu k mimoriadnemu kongresu a zároveň novému hlasovaniu o šéfovi. Na stredajšom zasadnutí to odsúhlasil výkonný výbor zväzu.

Podľa nového návrhu budú voliť prezidenta výlučne členovia zväzu a kluby. Vo vyhlásení o súčasnej situácii v slovenskom hokeji to uviedol prezident SZĽH Igor Nemeček.

"Hlavné body vyhlásenia sú, že na Rade SZĽH, ktorá bude v júni na budúci rok, predložíme zmenu stanov a tie budú pojednávať o systéme voľby prezidenta a orgánov. Budú môcť voliť len členovia a hokejové kluby. K tomu, aby to prešlo na Rade, prispejú všetci členovia VV, generálny manažér a tréner reprezentácie. V prípade, že sa tieto zmeny odsúhlasia, môže byť zvolaný mimoriadny kongres, ktorý bude voliť nové vedenie zväzu na najbližšie tri, či štyri roky," povedal pre TASR Nemeček.

Šéf zväzu verí, že týmto krokom prispeje k upokojeniu napätej situácie. Po posledných voľbách prezidenta sa totiž vyše 50 súčasných i bývalých reprezentantov dištancovalo od akcií zväzu vrátanie národného tímu. Nesúhlasia s priebehom volieb, ktoré boli podľa nich nespravodlivé. Proti staronovému prezidentovi sa vtedy postavil jediný vyzývateľ Richard Lintner.

Vo štvrtok sa stretnú nový generálny manažér Róbert Švehla a tréner národného tímu Zdeno Cíger s lídrom bojkotujúcich hráčov Michalom Handzušom.

Zdroj: TASR

"Chcú vedieť jeho reakciu na vyhlásenie, keďže pôvodne sme povedali, že zmeníme stanovy, ale nepovedali sme, či potom bude môcť byť kongres a voľby. Dnes sme povedali, že áno. Čakáme na ich reakciu. Verím, že sa situácia upokojí a začneme sa koncentrovať už len na samotný hokej a reprezentáciu," pokračoval Nemeček.

Šéf zväzu priznal, že stredajšia tlačovka mala mať pôvodne úplne iný obsah, no posledné udalosti ho donútili k zmene témy.

"Dnešná tlačová konferencia mala byť v úplne inom štýle. Chceli sme predstaviť naše nové projekty a všetky zámery, ktoré má Výkonný výbor do budúcna. Mali to predstaviť jednotliví členovia VV a ja. No dnes som prišiel k rozhodnutiu, že spravíme vyhlásenie k situácii, ktorá panuje v slovenskom hokeji a okolo neho," pokračoval.

O nových projektoch bude zväz informovať priebežne každé dva týždne na tlačovej konferencii. "Vždy tam budú dvaja členovia VV a budú informovať o zmenách vo svojej oblasti, ktorá sa bude ďalej rozvíjať," dodal.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.