Realu sa zranili viaceré opory. Zvládne to proti Granade?

Zranený futbalista Realu Madrid Gareth Bale
Zranený futbalista Realu Madrid Gareth Bale Zdroj: TASR

Najhoršie je na tom Sergio Ramos, ktorý si vykĺbil ľavé rameno.

Španielsky futbalový klub Real Madrid informoval, že obranca Sergio Ramos si v utorňajšom zápase Ligy majstrov proti Šachtaru Doneck (4:0) vykĺbil ľavé rameno. Stredajšie testy potvrdili zranenie, no "biely balet" neuviedol, koľko bude Ramos pauzovať. Určite by však mal chýbať v sobotňajšom ligovom zápase proti Granade.

K zraneniu prišlo v 50. minúte po zákroku Tarasa Stepanenka, ktorý si za to vyslúžil druhú žltú a zároveň červenú kartu. Ramos po faule tvrdo dopadol na ľavé rameno. Po krátkom ošetrení sa vrátil na ihrisko, no v 59. minúte ho vystriedal Nacho.

Real prišiel aj o krídelníka Garetha Balea, ktorý si ešte v prvom polčase poranil sval na ľavej nohe, a taktiež obrancu Raphaela Varaneho. Ten musel odstúpiť cez prestávku pre problémy s členkom. Ich štart je v najbližšom ligovom zápase otázny.

Rafael Benitez by však aj pri výpadku viacerých hráčov zo základnej zostavy nemusel mať vrásky na tvári. Dôvodom je forma Cristiana Ronalda, ktorý po slabšom úvode spustil svoj tradičný gólostroj. Do siete Espanyolu Barcelona nasúkal päť gólov, v utorok (15.9.) zas exceloval proti Šachtaru Doneck, ktorému nadelil hetrik.

Ďalšie vystúpenie Bieleho baletu si môžete pozrieť aj na obrazovkách televízie Dajto, ktorá odvysiela zápas Real Madrid -Granada. Priamy prenos sa začína v sobotu (19.9.) o 15:55 hod.