Hriešnik Kane je na súpiske kempu Chicaga

Hráč Chicaga Blackhawks Patrick Kane na archívnej snímke po zisku Stanleyho pohára.
Zdroj: TASR/AP

Informáciu o účasti zatiaľ nepotvrdil jeho agent. Kane čelí obvineniu zo znásilnenia, odvtedy sa neobjavil na verejnosti.

Patrick Kane sa zúčastní na predsezónnom tréningovom kempe klubu zámorskej NHL Chicago Blackhawks aj napriek tomu, že čelí obvineniu zo znásilnenia. Elitný útočník figuruje na súpiske, ktorú pred víkendovým kempom zverejnilo vedenie úradujúcich držiteľov Stanleyho pohára.

Informáciu o účasti zatiaľ nepotvrdil Kaneov agent Pat Brisson, ktorý pre agentúru AP uviedol, že viac detailov o situácii oznámi novinárom v piatok. V dome amerického útočníka malo začiatkom augusta dôjsť k údajnému sexuálnemu napadnutiu mladej ženy. Kane zatiaľ nebol v prípade obvinený, aktuálne prebieha vyšetrovanie.

Žena z Hamburgu, predmestia Buffala, obvinila trojnásobného držiteľa Stanleyho pohára a štvornásobného účastníka Zápasu hviezd NHL zo sexuálneho napadnutia. Údajná obeť po útoku navštívila nemocnicu, kde sa podrobila vyšetreniam.

Už v roku 2009 mal Kane problémy s políciou, keď sa dostal v Buffale do konfliktu s taxikárom a čelil obvineniu z jeho napadnutia.

V tréningovom kempe Blackhawks sa stretnú aj piati slovenskí hokejisti. K trojici Marián Hossa, Marko Daňo, Radovan Bondra pribudli vo štvrtok Ľubomír Višňovský a Tomáš Kopecký, ktorým klub ponúkol skúšobné kontrakty. Obaja sú neobmedzení voľní hráči.

CHICAGO/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.