Šport

Dominika Cibulková a Li Na: Tu sú ich slová pred finále a tip na víťazku

Dominika Cibulkova sa fotila pre finále AO s našou zástavou
Zdroj: SITA

Finále Australian Open sa hrá zajtra o 9.30 SEČ.

Dominika Cibulková má v sobotu šancu stať sa historicky prvou slovenskou singlovou grandslamovou šampiónkou. Pred vyvrcholením ženskej dvojhry na tenisovom Australian Open (9.30 SEČ) proti Číňanke Na Li si nepripúšťa tlak. Finále na centrálnom dvorci arény Roda Lavera si chce užiť a predviesť tenis, ktorým si v Melbourne získala rešpekt u mnohých osobností bieleho športu.

Zdroj: SITA

Negatívna bilancia 0 : 4

So skúsenou Na Li, ktorá si v Melbourne zahrá vo finále už tretíkrát za posledné štyri roky, má Cibulková negatívnu bilanciu 0:4. "Na Li bola už veľakrát vo finále grandslamových turnajov. V roku 2011 triumfovala na Roland Garros v Paríži, takže vie, aký je to pocit držať v rukách víťaznú trofej. Keď som bola juniorka, pozerávala som jej zápasy a obdivovala jej hru. Teraz nastúpime proti sebe vo finále grandslamu, to je niečo krásne," dodala víťazka troch turnajov WTA. 

Najmenšia hráčka v elitnej päťdesiatke

Cibulková je so 161 cm najmenšou hráčkou elitnej svetovej päťdesiatky, tvrdí však, že v tenise vzrast nehrá rozhodujúcu úlohu. "Keď ste vysoká, automaticky vám to ešte nezaručí úspech. Dôležitá je viera v samu seba. Musíte nastúpiť na kurt presvedčená o tom, že zápas môžete vyhrať. Entuziazmus je niečo, čo ma sprevádza počas celej kariéry. Už ako dieťa som cítila veľké nadšenie, keď som išla na kurt s tenisovou raketou. Ak chcete uspieť proti najlepším hráčkam sveta, musíte dať do toho niečo extra, bojovať o každý fiftín, byť mentálne silná. Vtedy máte šancu, aj keď nepatríte k najvyšším hráčkam na okruhu. Grandslamový turnaj je dlhý, trvá dva týždne. Ak však idete krok po kroku, od zápasu k zápasu, každý deň si ho užívate."  

Zdroj: SITA

Číňanka chce chodiť na sieť

Číňanka vždy preferovala hru od základnej čiary, no v posledných mesiacoch s trénerom Carlosom Rodriguezom popracovala na volejoch a častejšie sa snaží chodiť na sieť. "Keď ma Carlos začal prvýkrát nabádať, aby som viac využívala voleje, v duchu som si hovorila: 'O čom ten chlapík len točí?'. Povedala som si, že zostanem na základnej čiare možno aj 100 rokov a ani ma nenapadne chodiť na sieť. Postupne som to však začala skúšať a zistila som, že to nie je také zlé. Aj keď som vlani vo Wimbledone neuspela, mala som po skončení turnaja dobrý pocit, že som do môjho herného repertoáru zaradila nejaký nový prvok."

MELBOURNE/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.