Valcke odmieta obvinenia, zastúpi ho Kattner

Generálny tajomník FIFA Jerome Valcke (vpravo).
Generálny tajomník FIFA Jerome Valcke (vpravo). Zdroj: TASR

V oficiálnom stanovisku to uviedol jeho právny zástupca Barry Berke.

Až do odvolania suspendovaného Jeromeho Valckeho zastúpi na poste generálneho sekretára Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Nemec Markus Kattner. Ten doteraz pôsobil vo funkcii jeho zástupcu, informovala agentúra DPA.

Valcke dôrazne odmietol všetky obvinenia z nelegálneho predaja lístkov na atraktívne zápasy vlaňajšieho svetového šampionátu v Brazílii. V oficiálnom stanovisku to uviedol jeho právny zástupca Barry Berke.

"Môj klient jednoznačne popiera umelo vykonštruované a nehorázne obvinenia. Pán Valcke nikdy nedostal, ani nesúhlasil s prijatím žiadnych peňazí alebo inej protihodnoty od pána Alona," píše sa vo vyhlásení Valckeho právnika.

Niekdajší izraelský futbalista Benny Alon predtým na tlačovej konferencii v Zürichu vyhlásil, že v roku 2013 súhlasil s vyplatením hotovosti Valckemu, ktorý mal zabezpečiť vstupenky na exkluzívne miesta na tribúne na zápasoch MS. Plán bol predať tieto vstupenky ďalej fanúšikom a zisk si rozdeliť. Podľa Alona ale dohoda stroskotala a nikdy futbalovému fuunkcionárovi nič nezaplatil, informovala agentúra Reuters.

FIFA vo štvrtok s okamžitou platnosťou zbavila Valckeho všetkých právomocí generálneho sekretára organizácie. Rozhodnutie platí až do odvolania. FIFA poverila svoju etickú komisiu, aby prípad vyšetrila. Vo svojom oficiálnom stanovisku uviedla, že Valckeho "prepustila z jeho povinností s okamžitou platnosťou až do odvolania". Generálneho sekretára obvinil aj bývalý partner strešnej organizácie svetového futbalu pre predaj lístkov, že vstupenky na atraktívne stretnutie predával za trojnásobok pôvodnej hodnoty.

Mutko: Suspendácia Valckeho neovplyvní MS 2018

Ruský minister športu Vitalij Mutko vyhlásil, že suspendácia Valckeho negatívne nezasiahne do plánov organizačného štábu MS 2018. Tie sa budú konať v Rusku.

"Všetky hlavné záležitosti, týkajúce sa majstrovstiev sveta, sú už dlhšiu dobu schválené. Ide konkrétne o rozpočet podujatia a program finálového turnaja. To sú veci, s ktorými sa nedá pohnúť," citovala agentúra TASS Mutkove slová.


ZÜRICH, MOSKVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.