Višňovského na kemp s Hossom nahovorila manželka

Ľubomír Višňovský.
Zdroj: TV Markíza

Pre TV Markíza prezradil aj to, prečo sa takto rozhodol.

V súvislosti s budúcnosťou hokejového obrancu Ľubomíra Višňovského bolo dlhšie obdobie ticho. Majster sveta z Göteborgu definitívu síce ešte nepozná, ale rysuje sa mu pokračovanie kariéry v NHL. O zámorie zabojuje v predsezónnom kempe Chicaga.

Skúsený 39-ročný obranca ešte prednedávnom mohol zakotviť v New Yorku, kde hrával posledné tri sezóny.

Aspoň prídem na to, či ešte chcem pokračovať v NHL

"Aj som dostal zmluvu od Islanders, ale nakoniec to nejakou hlúposťou sme sa nedohodli a rozhádali. A možno to bolo aj pre niečo dobré. Uvidíme a nechám sa prekvapiť," povedal pre TV Markíza.

A prečo sa rozhodol ísť k Hossovi? Podľa "Višňu" zavážilo zvučné meno klubu a rozhovor s manželkou Katkou. "Ona ma presvedčila, aby som to išiel vyskúšať. Keď budeš pozerať výsledky a zrazu si povieš, že si tam mohol byť alebo to aspoň vyskúšať. Aspoň ma nebude hrýzť svedomie," vysvetlil.

Zdroj: TASR/AP

Počas individuálne prípravy sa cítil v poriadku. Podstatné je, aby mu vydržalo zdravie. "Nejde ani tak o výkonnosť, ale o to, či moje telo to vydrží a nebudem zranený. Nemôžu si dovoliť podpísať zmluvu s hráčom, ktorý by neodohral viac ako polovicu sezóny," tvrdí topoľčiansky rodák.

Sám tvrdí, že si prvý kemp v bohatej hokejovej kariére ide užiť. Ak by neuspel, vôbec si z toho nerobí ťažkú hlavu.

"Aspoň prídem na to, či ešte chcem pokračovať v NHL a budem sa o to snažiť alebo už len nejakú Európu. Zahrať si, spotiť sa a nechať to len tak," dodal s úsmevom.


BRATISLAVA/Martin Sivák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti