Šport

Chára ešte nevie, kedy príde do Soči

Zdeno Chára
Zdroj: SITA

Isté má len dve veci.

Kapitán slovenskej hokejovej reprezentácie Zdeno Chára stále nepozná presný itinerár svojho príchodu do Soči. Obranca Bostonu pricestuje do dejiska zimných olympijských hier 2014 o pár dní skôr ako ďalší hráči z NHL, keďže bude 7. februára vlajkonosičom slovenskej výpravy na slávnostnom otvorení.

Zatiaľ je definitívne isté, že vyše dvojmetrový Trenčan bude v zostave Bruins chýbať 8. februára proti Ottawe. Či o dva dni skôr nastúpi na duel v St. Louis, je zatiaľ podľa zámorských zdrojov otázne. Chára by vynechaním súboja proti Blues mohol dostať väčší priestor na oddych a pohodlnejšiu cestu do Ruska. "Stále nemáme plán jeho cesty. Nemyslím si, že by ho on poznal. Stále je tu jedna otázka, či vynechá jeden alebo dva zápasy," povedal pre CSNNE tréner Bostonu Claude Julien.

Najvyšší muž NHL sa zatiaľ sústreďuje na svoje výkony v drese Bruins. Nad cestou do Soči v tejto chvíli nerozmýšľa, aj keď si všíma olympijské prípravy. "Momentálne som tu a sústredím sa na ďalšie zápasy, ktoré sú pred nami. Sledujem správy a situáciu v Rusku, ale som presvedčený, že všetko bude v poriadku a bezpečné," dodal Chára.

WILMINGTON/sita

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.