Messi dokonale potvrdil staré nepísané futbalové pravidlo

Messi nepremenil penaltu
Messi nepremenil penaltu Zdroj: TV Dajto

Argentínčana to však nemuselo mrzieť, lebo do streleckej listiny sa zapísal až dvakrát.

FC Barcelona si v nedeľu (20.9.) na Nou Campe poradili s Levante 4:1, hoci po prvom polčase bolo skóre bezgólové. Bránu súpera odklial až v 50. minúte Marc Bartra a krátko po ňom sa presadil Neymar.

Lionel Messi z jedenástky zvýšil náskok úradujúceho majstra na 3:0 a hoci Victor Casadesus znížil, na väčší odpor sa už hostia nezmohli a s dvomi bodmi sa neodlepili zo zostupového pásma. V 75. minúte ich mohol doraziť ďalšou jedenástkou Messi, ktorú si sám vybojoval. Lenže lopta letela tesne nad brvnom a hviezdny útočník tak dokonale potvrdil nepísané pravidlo, že faulovaný hráč nemá kopať pokutový kop.

Argentínčana to však nemuselo mrzieť, lebo do streleckej listiny sa zapísal ešte raz. V 90. minúte totiž uzatváral po individuálnej akcii na konečných 4:1.

Ďalší zápas zo španielskej La Ligy Athletic Bilbao - Real Madrid si môžete pozrieť už túto stredu (23.9.) na obrazovkách Dajto. Priamy prenos sa začína o 20:55 hod.