Podpis memoranda sa presúva, dôvodom je nedostatok času

Líder bojkotujúcich hráčov Michal Handzuš, reprezentačný tréner Zdeno Cíger a šéf SZĽH Igor Nemeček.
Zdroj: TASR

Hráči si potrebujú dokument poriadne naštudovať. Rozbúrená hladina v slovenskom hokeji by sa mala v priebehu najbližších dní definitívne ustáliť.

Predstavitelia Slovenského zväzu ľadového hokeja a zástupcovia bojkotujúcich hráčov stále nepodpísali spoločné memorandum o zmene stanov o voľbe prezidenta SZĽH. Hokejisti si totiž potrebujú ešte jeho znenie dôkladne naštudovať.

Memorandum, pre ktoré sa minulý štvrtok stretli prezident SZĽH Igor Nemeček, reprezentačný tréner Zdeno Cíger, generálny manažér Róbert Švehla a zástupca nespokojných hráčov Michal Handzuš, mali obe strany pôvodne podpísať v pondelok. Pre krátkosť času sa ale podpis posunie - zrejme o týždeň.

"Pre krátkosť času zo strany hráčov, ktorí si potrebujú memorandum dôkladne naštudovať, nebolo možné podpísať dokument v pondelok ráno ako bolo avizované. Veríme, že k dohode príde a obe strany budú spokojné. Obom táborom totiž záleží na tom, aby sa dohodli. Dúfam, že verejnosť budeme môcť čoskoro informovať o tom, že dohoda uzrelo svetlo sveta," uviedol v stanovisku zaslanom TASR prezident SZĽH Igor Nemeček.

Rozbúrená hladina v slovenskom hokeji by sa mala v priebehu najbližších dní definitívne ustáliť. Minulý týždeň našli spoločnú reč Cíger s Handzušom a dohodli sa, že konečné rozhodnutie o ukončení bojkotu môže po doladení všetkých detailov padnúť už v najbližších dňoch. Hlavnou požiadavkou nespokojných hráčov je garancia novej voľby prezidenta SZĽH.


Nová voľba

Ľady sa v celom konflikte pohli minulý týždeň v stredu, keď vedenie SZĽH oznámilo rozhodnutie, v ktorom plánuje na najbližšom zasadnutí Rady SZĽH predložiť návrh na zmenu stanov o voľbe prezidenta.

Právo hlasovať a voliť by podľa neho mali mať len členovia zväzu a kluby. Ak návrh prejde, otvorí dvere mimoriadnemu kongresu SZĽH. Na ňom by následne mala prebehnúť nová voľba o prezidentské kreslo. V tej uplynulej zdolal súčasný šéf Nemeček jediného protikandidáta Richarda Lintnera, ktorého podporovali aj bývalí či súčasní slovenskí reprezentanti. Podľa nich nebola voľba férová, preto by mala prebehnúť nová.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti