Slovan Bratislava zvíťazil nad Dinamom Riga. Bolo to o chlp

HC Slovan Bratislava - Dinamo Riga
HC Slovan Bratislava - Dinamo Riga Zdroj: TASR

Po dvoch prehrách za sebou tak pred vlastnými fanúšikmi konečne uspeli.

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v pondelňajšom dueli KHL nad Dinamom Riga na domácom ľade 3:2 po predĺžení. Po dvoch prehrách za sebou tak pred vlastnými fanúšikmi konečne uspeli. V tabuľke Západnej konferencie súťaže figurujú na ôsmom mieste.

Nerozhodný stav zlomil až v 35. minúte Darzinš, ktorý sa presadil presnou strelou švihom. Slovanu sa podarilo odpovedať v tretej tretine. Prvý gól Šťastného rozhodcovia neuznali, no už o minútu tečoval Barkerovu strelu Bartovič a bolo vyrovnané.

V 49. minúte pridal druhý zásah Kašpar a domáci tak otočili stretnutie vo svoj prospech. Skóre sa však opäť menilo v 54. minúte po góle M. Redlihsa a tak duel dospel do predĺženia. V ňom rozhodol o triumfe domácich Tičar. Najbližšie sa zverenci trénera Miloša Říhu predstavia v stredu o 17.30 h na ľade Jokeritu Helsinki. O dva dni neskôr nastúpia opäť proti Dinamu Riga, ale už na jeho ľade (18.30 h).

Zdroj: TASR

Slovan Bratislava - Dinamo Riga 3:2 pp (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)

Góly

46. Bartovič (Barker), 49. Kašpar (Nagy, Miklík), 65. Tičar (Starosta) - 35. Darzinš, 54. M. Redlihs (Sestito, K. Redlihs). Rozhodovali: Beľajev, Buturlin - Gordenko, Tomilov, vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 7577 divákov.

Zostavy

Slovan Bratislava: Brust - Švarný, Starosta, Novák, Barker, Sersen, Mihálik, Kozák - Jeglič, Tičar, Nagy - Kašpar, Nedorost, Miklík - Šťastný, Surový, Bartovič - Skalický, Viedenský, Lušňák

Dinamo Riga: Eriksson - Galvinš, Kundrátek, K. Redlihs, Seigo, Jerovejevs, Sotnieks - M. Redlihs, Sestito, Meija - Saulietis, Džerinš, Skvorcovs - Bukarts, Berzinš, Indrašis - Leino, Schütz, Darzinš - Locans