Barcelone hrozí odchod z La Ligy. Dôvod však nie je futbalový

Futbalista FC Barcelona Lionel Messi
Futbalista FC Barcelona Lionel Messi Zdroj: TASR

Rozuzlenie môže prísť už tento víkend.

Politická vojna medzi centristickým Madridom a separatisticky naladenými Kataláncami, môže zasiahnuť jeden z najznámejších futbalových klubov na svete - FC Barcelona. Ten by v najhoršom prípade mohol odísť zo španielskej La Ligy. Rozuzlenie môže prísť už tento víkend, kedy prebehnú regionálne voľby.

Výsledky volieb budú vnímané ako neoficiálne referendum o nezávislosti regiónu. Politici z Madridu preto skúšajú voličov ovplyvniť aj cez futbal. Vyhlasujú, že v prípade, ak by sa Katalánsko oddelilo od Španielska, tak sa Barcelona môže rozlúčiť s La Ligou.

K možnému odchodu sa vyjadril aj šéf ligy Javier Tebas, ktorý nie je touto myšlienkou veľmi nadšený. „Ak sa Španielsko rozdelí, rozdelí sa aj La Liga. Dúfajme, že nevznikne takáto absurdná situácia," napísal v pondelok na sociálnej sieti.

Futbaloví fanúšikovia v tom tiež majú jasno. Sú jednoznačne za oddelenie, ale nevidia dôvod na odchod z najvyššej španielskej súťaže. Argumentujú tým, že aj waleské kluby hrávajú v anglických súťažiach. Zároveň sa podľa portálu independent.co.uk uvažuje o prípadnom pripojení klubu do francúzskej najvyššej súťaži Ligue 1.

Svoj postoj fanúšikov asi najjasnejšie zaznie počas zápasov FC Barcelona, kedy v každom domácom zápase, presne v 17 minúte, kričia pokrik, ktorým si pripomínajú rok 1714. Vtedy bolo Katalánsko úplne nezávislé.

Okrem toho, že by obe strany výrazne finančne utrpeli, tak by sme prišli aj o jedno z najsledovanejších futbalových derby na svete El-Clásico.

Zatiaľ však La liga zostáva v pôvodnom zložení a my vám ponúkame na stanici Dajto duel Athletico Bilbao - Real Madrid. Priamy prenos sa začína dnes (23.9.) o 20.55 hod. Stream nájdete aj na našej stránke tvnoviny.sk.


BARCELONA/tvnoviny.sk, mm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.