V kempoch sa škrtalo. Mladý Bondra skončil, hoci ho chválili

Na snímke zľava Sacha Guimond a Radovan Bondra.
Zdroj: TASR

Teraz putuje do juniorského tímu Vancouver Giants

Kluby zámorskej NHL pristúpili k prvým škrtom vo svojich zostavách, ktoré sa dotkli aj dvojice mladých slovenských hokejistov. V kempe Chicaga skončil útočník Radovan Bondra a s hráčmi Colorada sa už ďalej nepripravuje brankár Maximilián Pajpach.

Blackhawks zúžili svoj káder na 59 hráčov, pričom sitom neprešiel 18-ročný Bondra, ktorého Chicago draftovalo tento rok zo 151. miesta. Bronzový medailista z uplynulého svetového šampionátu hráčov do 20 rokov v Kanade nedostal priestor v prípravných zápasoch, zahral si iba na turnaji nádejí v Traverse City. Teraz putuje do juniorského tímu Vancouver Giants pôsobiaceho vo Western Hockey League, kde by mal stráviť nadchádzajúcu sezónu. V kempe úradujúceho víťaza Stanleyho pohára tak pokračujú už iba štyria Slováci - Marián Hossa, Marko Daňo, Tomáš Kopecký a Ľubomír Višňovský.

V kempe Colorada sa predstavil Pajpach, ktorého zástupcovia Avalanche draftovali vlani zo 174. miesta. Nováčikovskú zmluvu si však nevybojoval, keď nedostal šancu ani v prípravných dueloch a v utorok sa ocitol medzi 20 hráčmi, s ktorými už "lavíny" ďalej v prebiehajúcom kempe nepočítajú. Devätnásťročný brankár sa tak vráti do fínskeho klubu Tappara Tampere, v ktorom pôsobil aj v minulej sezóne. V kempe denverského klubu naďalej zostal jeho krajan Andrej Meszároš, skúseného obrancu však momentálne trápi zranenie nohy.

CHICAGO, DENVER/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti