Šport

Vo svetovej cyklistike prichádza zásadná zmena. Je aj vďaka fanúšikom

Na archívnej snímke v zelenom Peter Sagan, vedľa neho v čiernom drese Peter Velits.
Zdroj: TASR/AP

UCI zároveň prísnila svoj antidopingový program, ktorý počíta s častejšími kontrolami.

Medzinárodná cyklistická únia (UCI) schválila rad reforiem v cestnej cyklistike vrátane úpravy kalendára UCI World Tour. Medzi hlavné zmeny, na ktorých sa po viac ako dvojročnom dialógu dohodli najvýznamnejšie tímy s organizátormi pretekov, patrí aj úprava licenčného systému.

Je to dôležitý moment a dôležitý krok v snahe prinavrátiť športu dôveryhodnosť

Po novom udelí UCI trojročné licencie vo World Tour pre maximálny počet 18 tímov, týkať sa budú už sezón 2017 až 2019. Únia si od dlhších licencií sľubuje zvýšený záujem sponzorov a väčšiu stabilitu tímov.

Do kalendára World Tour by mal od roku 2017 pribudnúť iba limitovaný počet nových pretekov, záujemcovia si môžu podať prihlášky ešte v tomto roku.

UCI zároveň prísnila svoj antidopingový program, ktorý počíta s častejšími kontrolami. Únia chce zaviesť aj nový rebríčkový systém.

"UCI zavedením týchto kľúčových reforiem vydala jasný signál smerom k fanúšikom cyklistiky, vysielateľom a obchodným partnerom o pokračujúcom zdokonaľovaní riadenia a organizačných štruktúr nášho športu," uviedol prezident UCI Brian Cookson vo vyhlásení, ktoré sprostredkovala agentúra Reuters.

"Je to dôležitý moment v profesionálnej cyklistike a ďalší dôležitý krok v snahe prinavrátiť nášmu športu dôveryhodnosť," dodal.

RICHMOND/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti