VIDEO: Slafkovský inkasoval nepríjemný hit a z ľadu odchádzal s bolestivou grimasou

VIDEO: Slafkovský inkasoval nepríjemný hit a z ľadu odchádzal s bolestivou grimasou
Slafkovský v súboji s Fogartym počas zápasu proti Minnesote. Zdroj: TASR/AP/Abbie Parr

Hokejisti Montrealu Canadiens prehrali v nočnom zápase NHL na ľade Minnesoty Wild 1:4, pričom jediný gól hostí strelil kapitán Nick Suzuki.

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský sa vo svojom siedmom zápase do kanadského bodovania nezapísal, v závere zápasu navyše inkasoval na prvý pohľad neškodný hit od Rakúšana Rossiho, po ktorom však narazil hlavou na mantinel a zostal ležať na ľade, z ktorého potom odchádzal s bolestivou grimasou. 

Spoluhráči chceli následne Slafkovského pomstiť, no rozhodca pre odplatu nemal pochopenie a Minnesota hrala presilovku.

„Je to trochu nebezpečné miesto na podobný zákrok. Viem, že Slaf je v poriadku. Od chlapcov bolo pekné, že mu pomohli," povedal po zápase kapitán Montrealu Nick Suzuki.

Podľa informácií Journal de Montreal jednotka tohtoročného draftu neutrpela žiadne zranenie. K súboju medzi Rossim a Slafkovským sa vyjadril aj tréner Canadiens Martin St. Louis, podľa ktorého sa Slovák pred hitom nedostatočne koncentroval na hru pre únavu z dlhého striedania.

Zrážku s o hlavu nižším Rossim by sa za normálnych okolností bez problémov ustál.

Slafkovský odohral 12:26 min, počas ktorých mal dve trestné minúty, jednu strelu a jeden hit. Bol súčasťou druhej presilovkovej formácie, no keďže Montreal mal iba dve početné výhody, rodák z Košíc veľa príležitostí vyniknúť nemal.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti