Kauza FIFA: Valckemu idú poriadne po krku

Generálny sekretár FIFA Jerome Valcke.
Zdroj: TASR/AP

Švajčiarska prokuratúra žiada o prístup k jeho e-mailom, FIFA ho poskytne za istých podmienok.

Generálny prokurátor Švajčiarska Michael Lauber oficiálne požiadal Medzinárodnú futbalovú federáciu (FIFA) o prístup k e-mailovému kontu suspendovaného generálneho sekretára organizácie Jeromea Valckeho. Ten čelí sérii obvinení z nelegálneho predaja lístkov na zápasy futbalových MS.

"Úrad generálneho prokurátora Švajčiarska (OAG) požiadal FIFA o prístup ku všetkým e-mailovým účtom Jeromea Valckeho. OAG k nim doteraz nemá prístup, pretože sú zo strany FIFA zablokované," uviedol hovorca prokuratúry.

FIFA poskytne švajčiarskej prokuratúre prístup k elektronickej pošte svojho suspendovaného generálneho sekretára Jeromea Valckeho, ak budú splnené "isté podmienky". Pre agentúru DPA to vo štvrtok vyhlásila hovorkyňa organizácie Anna Wegelinová.

Zdroj z FIFA agentúre Reuters prezradil, že strešná organizácia svetového futbalu nemá záujem tajiť pred vyšetrovateľmi údaje z elektronickej pošty Valckeho a pravdepodobne dá jeho e-mailový účet prokuratúre k dispozícii už vo štvrtok. "Prisľúbili sme spoluprácu s úradmi a je to prebiehajúci proces," vysvetlil jeden z hovorcov FIFA.

FIFA minulý týždeň s okamžitou platnosťou zbavila Valckeho všetkých právomocí generálneho sekretára organizácie a poverila svoju etickú komisiu, aby prípad vyšetrila. Rozhodnutie platí až do odvolania. Valcke v reakcii dôrazne odmietol všetky obvinenia z nelegálneho predaja vstupeniek na MS.

ZÜRICH/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.