Tréner Michaloviec utrúsil silné slová na rozhodcov

Hráč MFK Zemplín Michalovce Milan Šimčák pri občerstvovaní s trénerom Františkom Šturmom.
Zdroj: TASR

Ich výkon rozvíril vášne na strane Michaloviec i Slovana

Stredajší večer nevyšiel podľa predstáv rozhodcovskej trojici na čele s Máriom Vlkom, ktorá viedla duel medzi futbalistami domáceho MFK Zemplín Michalovce a Slovanom Bratislava. Hostia z hlavného mesta napokon triumfovali 2:1, keď zápas zlomili až v nadstavenom čase po vlastnom góle Milana Šimčáka.

Po záverečnom hvizde hlavný tréner František Šturma v priamom televíznom prenose dokonca označil rozhodcov za mafiu. Aj po príchode zo šatne bolo badať na jeho tvári smútok a pocit krivdy.

"Nezaslúžili sme si prehrať, pretože od prvých minút sme hrali veľmi disciplinovane. To, čo sme po hráčoch chceli, tak plnili. Aj keď sme dostali gól z penalty, tak súper vážnejšie šance nemal. Až v druhom polčase dve príležitosti, ktoré Marián chytil. Tak som si predstavoval, že bude defenzíva fungovať, ale smerom dopredu byť viac nebezpečnejší. V druhom polčase nás rozhodca k ničomu nepustil, všetky kontakty pískali proti nám a i faul, ktorý predchádzal gólu, bol vymyslený. Som z toho sklamaný, čo sa tu deje vo futbale," uviedol Šturma.


Výroky rozhodcov sa v mnohých prípadoch nepáčili ani fanúšikom na michalovskom štadióne, ktorých prišlo na zápas viac 4500.

"Pred takou kulisou si rozhodcovia dovolia takto pískať duel. Vedeli sme, že sem príde táto trojica rozhodcov a že to bude ťažké, čo sa nám aj potvrdilo. Napriek tomu sme hrali a hrali sme proti štrnástim, bohužiaľ sme stretnutie prehrali. Chlapcov však musím pochváliť, pretože ho odohrali dobre," konštatoval michalovský kormidelník.

Faktom však je, že najväčšiu chybu urobili rozhodcovia v 20. minúte, keď jeden z domácich obrancov posielal "malú domov" brankárovi Kelemenovi. Prihrávku však zachytil Róbert Vittek a rozhodcovia odpískali nepochopiteľný ofsajd.

"To už je na rozhodcoch, myslím si, že sami vedia, akú spravili veľkú chybu. Ťažko sa mi k tomu vyjadruje, obrali ma určite o gól. Každý človek však robí chyby, čo už," dodal Vittek.

Objektívne treba priznať, že viac vyložených šancí mali hráči Slovana, no ich problémom bol brankár Marián Kelemen, ktorý sa prezentoval niekoľkými výbornými zákrokmi.

"Sme radi, že sme vyhrali, no sami sme si to skomplikovali, pretože sme mohli vyhrávať tri, či štyri nula už v 70. minúte. Potom Michalovce raz trafili priestor brány a dali gól, našťastie sme ešte jeden dali. Myslím si, že by to bolo nezaslúžené, ak by Michalovce získali jeden bod," analyzoval slovenský reprezentačný útočník.

MICHALOVCE/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti