Českého trénera Michaloviec potrestali za "mafiu"

Tréner František Šturma oslavuje s hráčmi MFK Zemplín Michalovce víťazstvo proti ViOn Zlaté Moravce.
Zdroj: TASR

Šturma musí svoje výroky odôvodniť písomne v stanovisku do konca mesiaca.

Tréner futbalistov fortunaligového nováčika MFK Zemplín Michalovce František Šturma má na základe rozhodnutia Disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) dočasne pozastavený výkon funkcie. Informovala o tom v piatok úradná správa SFZ č. 13. Český kouč pyká za vyjadrenia po ligovom súboji 10. kola FL so Slovanom (1:2), po ktorom označil rozhodcov za mafiu.

"DK SFZ začína disciplinárne konanie a na základe podnetu od Asociácie rozhodcov SFZ, Únie ligových klubov (ÚLK) a vlastných zistení žiada menovaného o podrobné písomné stanovisko a predloženie dôkazov k vyjadreniam po stretnutí desiateho kola Fortuna ligy MFK Zemplín Michalovce - ŠK Slovan Bratislava, a to do 30. septembra. Zároveň DK SFZ uložila Františkovi Šturmovi predbežné ochranné opatrenie spočívajúce v zákaze výkonu funkcie trénera a styk s delegovanými osobami v majstrovských stretnutiach až do doriešenia disciplinárneho konania. Disciplinárna komisia predvoláva menovaného na svoje zasadnutie dňa 1. októbra 2015 o 16.00 h v sídle SFZ," uvádza sa v úradnej správe.

Na vyjadrenia kouča Michaloviec, ktorým v tabuľke patrí so siedmimi bodmi predposledná priečka, reagovala aj ÚLK prostredníctvom oficiálneho vyjadrenia výkonného riaditeľa Michala Mertinyáka.

"Mrzia nás vyjadrenia trénera Františka Šturmu, ktoré vrhajú zlé svetlo na kvalitné stretnutie s dobrou diváckou kulisou. Výrokmi, ktoré boli nenáležité, poškodzuje meno ligového futbalu. Na hodnotenie výkonu arbitrov boli na zápase prítomné najkompetentnejšie osoby - predseda komisie rozhodcov Slovenského futbalového zväzu Marián Ružbarský, s ktorým veľmi intenzívne komunikujeme a spolupracujeme na zabezpečení čo najlepšej úrovne rozhodovania i delegát pozorovateľ rozhodcov Miroslav Jurašek. Tieto výroky bude určite riešiť disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu. Odmietame spájanie Fortuna ligy s mafiánskymi praktikami."

Michalovce v nedeľu v 11. kole FL ligy nastúpia na pôde druhej Žiliny.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.