Šport

Prvé slová Dominiky Cibulkovej tesne po zápase

Australian_Open_Tennis-82678b8f53ce434599ee2afa9b30a0a1.jpeg

"Prehrala som súperkou, ktorá hrala extrémne dobre."

Slovenská tenistka Dominika Cibulková po sobotňajšom finále dvojhry žien na Australian Open v Melbourne prehrala s Číňankou Na Li 6:7 (3), 0:6:

Dominika Cibulková (zdroj: twitter Australian Open): "Prehrala som vo finále, preto nemôžem byť so sebou stopercentne spokojná. Som hrdá, ale tak na 50 percent zatiaľ.

Zdroj: SITA

„Potrebujem čas na vstrebanie zážitku. Keď sa zajtra ráno zobudím a uvedomím si, čo som dosiahla, bude to iné. Nehrala som vo finále svoj najlepší tenis, ale to preto, že súperka hrala extrémne dobre. Pri slávnostnom ceremoniáli som sa cítila veľmi príjemne, keď som stála vedľa víťazky Na Li a bývalej veľkej šampiónky Chris Evertovej."

„Na Li je jedna z najpríjemnejších hráčok na okruhu, všetci ju majú radi pre jej zmysel pre humor, ale aj tenisové kvality. Veľmi sa teším teraz domov na Slovensko, kde moje výsledky vzbudili veľkú pozornosť. Teším sa na oslavy, ktoré budú určite verejné aj tie v súkromí."

„S mamou a otcom, ktorí zostali na Slovensku, som si dva týždne vôbec netelefonovala, lebo sme poverčiví. Tak sme si iba písali. Toto finále mi dáva veľa skúseností, mnohému som sa naučila. Nebude jednoduché v budúcnosti vyhrať grandslamový turnaj, ale verím, že teraz som o krok bližšie."MELBOURNE/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.