Šport

Reakcie osobností na prehru Dominiky Cibulkovej: „Kanára si nezaslúžila."

Dominika Cibulková pre médiá po finále Australian Open
Zdroj: SITA

Pozrite si, čo hovoria o úspechu našej tenistky športové osobnosti.

Ohlasy osobností po prehre slovenskej tenistky Dominiky Cibulkovej s Číňankou Na Li v sobotňajšom finále dvojhry žien na grandslamových Australian Open v Melbourne:

Dominik Hrbatý (slovenský daviscupový rekordér)

"Škoda. O zápase rozhodol prvý set. Obe hráčky začali nervózne, Domča asi trocha viac. Potom som si už myslel, že sa otriasla a vrátila sa do zápasu. Viedla 5:4 a returnovala, čo je jej silná zbraň. Na Li si to však postrážila a potom mala výborný začiatok tajbrejku. Domča si ´kanára´ v druhom sete nezaslúžila, ale aj taký je tenisový život. Je mladá, ešte dostane ďalšie šance. Oproti predchádzajúcim zápasom hrala menej presne po čiarach, viac do stredu a Na Li ju potom naháňala po dvorci. Posielam Dominike obrovskú gratuláciu k postupu do finále. Som na ňu hrdý." 

Zdroj: SITA

Karina Cíleková-Habšudová (bývalá tenistka)

"Dominika má za sebou životný turnaj. Napriek tomu, že sa jej finále nepodarilo zvíťaziť, dokázala niečo, čo si zapamätá na celý život. Pre tieto okamihy sa oplatí hrať tenis. Ak by už vo svojej kariére nič nevyhrala a nedostala sa ďalej, tak všetka tá drina a roky tréningu, ktoré ju posunuli na túto úroveň, stáli za toto finále. Čo sa týka samotného finále, Dominika bojovala, ale v dôležitých chvíľach jej ´zahaprovalo´ podanie. Tiež nevyužila svoje šance v prvom sete, keď bola jej súperka trochu rozhádzaná. Nevadí, Číňanka zahrala výborne a ten titul z Melbourne si zaslúžila."

Vladimír Pláteník (bývalý tréner Cibulkovej)

"Veľká šanca bola v prvom sete, keď Dominika otočila z 1:3 na 4:3 a vtedy sa Na Li začala trochu rozsypávať. Bolo to vidieť na jej reči tela. Škoda, lebo tam bola Číňanka pod tlakom a dalo sa z toho vyťažiť. Na Li zahrala na začiatku tajbrejku dve dobré loptičky, zvládla ho výborne a potom sa už viezla na víťaznej vlne. Napriek tomu finále na grandslamovom turnaji je veľký výsledok, z ktorého sa dá odraziť do ďalšej kariéry."

Tibor Macko (prezident Slovenského tenisového zväzu)

"Bol to veľmi pekný zápas. Na Li hrala neuveriteľne dobre najmä v kritických fázach. Domča sa vzhľadom na svoje prvé veľké finále snažila počínať si aktívne, pri tejto hre prichádzali aj chyby, ktorých bolo viac ako v predchádzajúcich zápasoch, ale to súviselo aj s kvalitou výkonu jej súperky. Kľúčový faktor boli zrejme skúsenosti Na Li, ktorá má odohratých neporovnateľne viac ťažkých stretnutí na grandslamových turnajoch ako Dominika a široký repertoár úderov. Pevne však verím, že ak bude naša hráčka pokračovať v nastúpenom trende, dočkáme sa raz aj grandslamovej šampiónky. Tiež dúfam, že tak ako olympijské víťazstvo Miloša Mečířa bolo pre Danielu Hantuchovú motiváciou, že bude hrať tenis, tak aj toto finále v podaní Dominiky pozitívne ovplyvní naše deti, aby sa dali na tento šport. Je to veľká reklama pre tenis a celé Slovensko." 

Zdroj: SITA

Jan Kukal (tenisový odborník)

"Dominike sa nepodarilo to, čo bolo pred finále v pláne, aby ona diktovala tempo zápasu. Väčšinu stretnutia odohrala v defenzíve, pritom jej súperka urobila v prvom sete aj veľa chýb. Slovenská hráčka mohla v niektorých momentoch viac zariskovať. Ukázalo sa tiež, že podanie, ktoré má Dominika technicky výborne zvládnuté, je v takomto zápase ešte stále slabina. Finále je však finále a skúsenejšia Na Li sa po víťaznom tajbrejku upokojila a potom hrala svoj vysoký štandard. V konečnom dôsledku však Cibulková urobila veľký krok do ďalšej kariéry. Zdolala dve hráčky najlepšej svetovej desiatky a zahrala si prvé grandslamové finále. Teraz to chce zúročiť tento úspech."

Vladimír Weiss ml. (futbalista Olympiakosu Pireus)

"Pre mňa si vyhrala, 'cibula'! Gratulujem ku krásnemu turnaju, určite to nebolo tvoje posledné finále! Šťastnú cestu domov!!!"

 BRATISLAVA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.