Takýto šok ste na futbale ešte nezažili! Rozhodca tasil zbraň

futbal.jpg

Ako inak, incident sa odohral na "horúcom" ihrisku v Brazíli.

Netradičným spôsobom dosiahol upokojenie vyhrotenej situácie na ihrisku rozhodca Gabriel Murta. V nižšej brazílskej futbalovej súťaži nevytiahol na hráča žltú ani červenú kartu, ale rovno pištoľ.

Murta je v civilnom povolaní policajtom a cez víkend si privyrába ako arbiter v amatérskych súťažiach blízko mesta Belo Horizonte. Vo víkendovom stretnutí na ihrisku Brumadinha si však akoby neuvedomil, že nie je práve v službe. Hráči hosťujúceho tímu Amantes da Bola sa v zápase cítili poškodení verdiktmi hlavného rozhodcu. Situácia sa natoľko vyhrotila, že podľa očitých svedkov arbitra udreli a ešte aj nakopli. Murta sa preto rozhodol odobrať do šatne, po chvíľke sa ale na ihrisko vrátil s pištoľou v ruke.

"V daný moment sa rozhodol mať u seba zbraň, pretože podľa jeho názoru išlo o otázku kontroly situácie," uviedol šéf tamojších rozhodcov Giuliano Bozzano, ktorého citoval športový portál Lance.

Dvadsaťsedemročného Murtu musel upokojiť až čiarový rozhodca a brankár jedného z tímov. Trestu za svoje správanie však zrejme neunikne. Na koberček si ho predvolala disciplinárna komisia, ktorá pozvala na stretnutie aj psychológa. Murta sa zrejme nevyhne pokute, na základe vypracovaného posudku ho môžu i suspendovať, vo vzduchu visí aj doživotný zákaz rozhodcovskej činnosti. "Určite to nebola bežná udalosť," dodal Bozzano.

https://www.youtube.com/watch?v=


BELO HORIZONTE/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.