Šport

Saganománia vyvrcholila v Žiline: Je to tu bláznovstvo

Organizačný tím Petra Sagana pripravil stretnutie pod názvom "Vitaj Peťo", ktorý takto privítal fanúšikov.
Zdroj: TASR

K titulu podľa jeho slov prispeli nielen ďalší dvaja pretekári na šampionáte brat Juraj a Michael Kolář, ale aj veľmi dobrá partia počas týždňa v USA pred MS.

Žilina bola v stredu popoludní na nohách. Do rodného mesta sa totiž tri dni po zisku titulu majstra sveta v cestnej cyklistike vrátil šampión z amerického Richmondu - cyklista Peter Sagan. Veľkolepej oslave na Mariánskom námestí predchádzala tlačová konferenciu za nebývalého záujmu médií.

"Je to tu bláznovstvo na Slovensku, vyvolal som tu riadny ošiaľ. Je to neopísateľný pocit, veľa ľudí ma zastavuje, blahoželá mi. Za chvíľu sa však budem musieť vrátiť do starých koľají, čakajú ma ďalšie preteky. Ten pocit mi však zostane ešte celý rok, pokiaľ budem obliekať dúhový dres," povedal svetový šampión.

K titulu majstra sveta podľa jeho slov prispeli nielen ďalší dvaja slovenskí pretekári na šampionáte brat Juraj a Michael Kolář, ale aj veľmi dobrá partia počas týždňa v USA pred MS.

Zdroj: TASR/AP

Ako uviedol, doma si príliš oddýchnuť nestihne, popularite musí aj niečo obetovať. Takmer všetok čas strávený na Slovensku venuje spoločenským podujatiam súvisiacim so ziskom zlata.

"Nejako zvlášť mi to nevadí, už som sa s tým zmieril. Som rád, že to tak dopadlo a moje momentálne povinnosti by som nevymenil za titul majstra sveta. Tešil som sa na rodinu, domov je len jeden. Vraciam sa sem rád," zdôraznil. Napriek oslavám absolvoval aj v stredu tréning, keďže ho spolu s bratom Jurajom čakajú preteky v Abú Zabí (8.-11. októbra).
Titul majstra sveta má podľa Sagana väčšiu váhu, ako víťazstvo na olympijských hrách.

"V atletike je olympiáda najviac, myslím si, že v cyklistike nie. V cyklistike je nejaký štýl pretekania, na olympiáde je menší výber ľudí a preteky sa tam veľmi ťažko kontrolujú. Môže tam prísť k množstvu únikov, ktoré nikto nečaká."

Sagan priznal, že mu je ľúto, že pre svoje pretekárske povinnosti trávi málo času s rodinou. Titul, ktorému obetoval veľmi veľa, by tak venoval bratovi Jurajovi, Michaelovi Kolářovi, rodine a aj celému Slovensku.

ŽILINA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.