Peter Sagan už hodil nevydarený rok za hlavu a chystá sa na novú sezónu. Odštartuje ju pod Andami

Peter Sagan už hodil nevydarený rok za hlavu a chystá sa na novú sezónu. Odštartuje ju pod Andami
Peter Sagan Zdroj: Profimedia.sk

Peter Sagan na Facebooku oznámil, kde začne svoju pretekársku sezónu 2023. Aj so svojím tímom Total Energies zamieria v januári do Argentíny a v tieni majestátnych Ánd sa rozjazdia do novej sezóny na podujatí Vuelta a San Juan Internacional.

Argentínske etapové preteky sa v posledných dvoch rokoch kvôli pandémii vôbec nejazdili, no pred covidom tu zvykol Sagan tradične štartovať svoju sezónu. Podujatie sa skladá z ôsmich etáp a na svoje si tu prídu šprintéri, vrchári i časovkári. Sezónu sa tu chystajú zahájiť aj hviezdy najbohatšieho tímu sveta Ineos Grenadiers, dvojnásobný majster sveta v časovke Filippo Ganna a niekdajší víťaz Tour de France aj Giro d'Italia Egan Bernal. Druhý menovaný sa vráti po ťažkom zranení ktoré mu zhatilo celý rok 2022.

Peter na týchto pretekoch štartoval v rokoch 2019 i 2020, kedy mu v oboch prípadoch len veľmi tesne ušlo víťazstvo a v šprintoch skončil dvakrát druhý. Preteky sú pokračovateľom niekdajšieho Tour de San Luis, na ktorom Sagan začínal svoju sezónu počas takmer celej kariéry, no i v týchto prípadoch vždy dosiahol iba na druhé miesta a argentínske víťazstvo sa mu celú kariéru vyhýba. Zmeniť sa to teda pokúsi už za dva mesiace. Prípadné víťazstvo by ho výborne naštartovalo do novej sezóny, pretože rok 2022 bol pre neho kvôli vlečúcim sa zdravotným problémom priam nočnou morou.

Prečítajte si tiež:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Cyklistika

Dôležité udalosti