Arsenal si hladko poradil s ManU, v liverpoolskom derby iba remíza

Stopér anglického klubu FC Liverpool Martin Škrtel.
Zdroj: TASR/AP

"Kanonieri" rozhodli o svojom triumfe tromi gólmi už v úvodnej dvadsaťminútovke, krtel za hostí odohral celý zápas.

Futbalisti FC Liverpool v zostave so slovenským reprezentantom Martinom Škrtelom remizovali v nedeľňajšom tradičnom Merseyside derby na ihrisku Evertonu 1:1. Bol to už tretí nerozhodný výsledok v mestskom šlágri za sebou a štvrtý na štadióne Goodison Park v sérii. Škrtel odohral v strede obrany celý zápas.

Skóre v poradí 225. derby otvorili v 41. minúte hostia, keď sa hlavičkou presadil Danny Ings. Ten sa v týždni dočkal svojej premiérovej pozvánky do anglickej reprezentácie. Ešte do polčasu ale Everton vyrovnal - v prvej minúte nadstavenia sa o to postaral Belgičan Romelu Lukaku. Po zmene strán už gól nepadol, v celkovej vzájomnej bilancii tak FC Liverpool nad Evertonom stále vedie 88:66, 71 duelov sa skončilo remízou.

Everton si pripísal už štvrtú remízu v aktuálnom ročníku Premier League a pred Liverpoolom si v neúplnej tabuľke udržal náskok jedného bodu. Momentálne mu patrí šiesta priečka, FC Liverpool je desiaty.

V ďalšom zo šlágrov víkendu si Arsenal Londýn poradil doma s Manchestrom United 3:0. "Kanonieri" rozhodli o svojom triumfe tromi gólmi už v úvodnej dvadsaťminútovke. V 6. minúte sa efektnou pätičkou presadil Alexis Sanchez a už o niekoľko sekúnd neskôr pridal druhý gól Mesut Özil. Skvelú pasáž londýnskeho klubu zavŕšil v 19. minúte svojim druhým presným zásahom čilský kanonier Sanchez. Arsenal poskočil na druhú priečku s dvojbodovou stratou na lídra Manchester City, United sú o skóre na treťom mieste.