Búrlivák Mourinho ostáva v Chelsea

Tréner Chelsea Londýn Jose Mourinho.
Zdroj: TASR

Klub zo Stamford Bridge prežíva katastrofálny vstup do nového ročníka.

Napriek neuspokojivým výsledkom v úvode sezóny trénerovi Chelsea Londýn Josemu Mourinhovi nehrozí v klube vyhadzov. Vedenie úradujúceho anglického futbalového majstra vyjadrilo v pondelok portugalskému koučovi plnú podporu. Funkcionári Chelsea veria, že sa nepriaznivá situácia čoskoro otočí.

Klub chce jasne povedať, že Jose má naďalej našu plnú podporu

Hoci britské médiá v uplynulých dňoch písali o rozkývanej stoličke pod Mourinhom, londýnsky klub vydal v pondelok oficiálne vyhlásenie, v ktorom sa jednoznačne postavilo za svojho trénera.

"Klub chce jasne povedať, že Jose má naďalej našu plnú podporu. Ako sám povedal, výsledky neboli dobré a výkony mužstva sa musia zlepšiť. Napriek tomu veríme, že máme správneho trénera na to, aby sa sezóna otočila a že má káder, s ktorým to dokáže," uviedlo vedenie Chelsea.

Klub zo Stamford Bridge prežíva katastrofálny vstup do nového ročníka. Hoci sa jeho káder oproti minulej majstrovskej sezóne prakticky nezmenil, v lige zažíva jeden neúspech za druhým.

V úvodných ôsmich kolách Premier League zvíťazil iba dvakrát a štyrikrát prehral, v tabuľke okupuje až 16. priečku, keď za vedúcim Manchestrom City zaostáva už o desať bodov. Naposledy Chelsea podľahla doma Southamptonu 1:3, v minulom týždni navyše prehrala aj v Lige majstrov na pôde FC Porto (1:2).

Mourinho sa do Chelsea vrátil predvlani a v minulej sezóne okrem domácej ligy vyhral s tímom aj Ligový pohár. Kontroverzný tréner predtým pôsobil na lavičke "Blues" v rokoch 2004 až 2007. Po sobotňajšej prehre so Southamptonom vyhlásil: "Ak ma klub vyhodí, vyhodí najlepšieho trénera, akého mal. Tréner je vždy vinný za výsledky. Je to však zároveň aj signál pre hráčov. Toto je chvíľa, v ktorej by si mal každý uvedomiť, za čo je zodpovedný. Musíme držať pokope."


LONDÝN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.