Šport

Náš šampión v novom drese majstra sveta! Sagan zverejnil fotky

Zľava Alejandro Valverde, Peter Sagan, Ivan Basso, Alberto Contador a Vincenzo Nibali počas prezentácie Giro d'Italia 2016.
Zdroj: TASR/AP

Jazdec tímu Tinkoff-Saxoo bude v ňom pretekať celu budúcu sezónu.

Iba deň po prezentácii 99. ročníka prestížnych cyklistických pretekov Giro d'Italia v Milána zverejnil čerstvý majster sveta Peter Sagan nový dres s nápisom svojho tímu.

Jazdec tímu Tinkoff-Saxo bude v ňom pretekať celu budúcu sezónu, vrátane štartu týchto pretekov 6. mája 2016 v holandskom Apeldoorne a ich vyvrcholenia o 23 dní neskôr v Turíne.

Oficialne v novom drese majstra svetaOfficially in the World Champion jersey

Posted by Peter Sagan on  6. október 2015


Giro 2016 bude šitá na univerzálneho cyklistu, trasa je vyvážená. Zahŕňa dokopy 21 etáp, z toho štyri budú vysokohorské. Najvyšší vrchol bude v 2744 metroch, pričom jazdci navštívia okrem Talianska a Holandska aj Francúzsko. Giro ponúkne hneď tri časovky - dve individuálne a jednu tímovú. V siedmich etapách budú dojazdy stavané na šprintérov. Trasa bude dokopy merať 3383 km, uviedla agentúra dpa.

Giro sa začne 9,8 km dlhou časovkou v Apeldoorne a v cyklistikou pobláznenom Holandsku zostane ešte ďalšie dva dni. Až po prvom voľnom dni sa presunie na Apeninský polostrov.

Prvý horský dojazd príde na rad v 6. etape v Roccarase v Apeninách, do Dolomitov zavítajú preteky v 13. etape, ktorá vyvrcholí v prudkých kopcoch pri slovinských hraniciach v Cividale del Friuli. Prvá päťhviezdičková etapa je dolomitská 14. do Corvary, ktorá zároveň ašpiruje na označenie kráľovská. Nového šampióna Gira budú korunovať 29. mája v Turíne, kde sa preteky skončia prvýkrát od roku 1982.

Beautiful day at Expo 2015 Milano with the official presentation of Giro d'Italia and a visit to the pavilion of Expo Slovakia 2015!

Posted by Peter Sagan on 5. október 2015
BRATISLAVA/zg, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.