Bojkot reprezentantov podporili aj herci. Toto povedal Handzuš

Mickovičová, Bárta

Prečítajte si, čo na to hovorí Michal Handuš na petíciu, ktorú zastrešuj Aliancia Fair-play.

Niekoľko tisíc za deň podporilo podpisom pod petíciu našich bojkotujúcich reprezentantov v hokeji, ktorí žiadajú férové voľby šéfa Slovenského zväzu ľadového hokeja. Predchádzať im má zmena stanov.

„Rozhodovanie o tom, kto bude šéfom slovenského hokeja, férové nie je," konštatuje sa v petícii Vydržte! Fandíme protestujúcim hokejistom!

„Zvýhodňuje kandidáta, ktorý je pri moci, pretože hlasujú aj tí, čo sú od jeho moci závislí. Je to hra, v ktorej nevyhráva najlepší, ale mocnejší."

Petíciu zastrešuje Aliancia Fair-Play. Jej riaditeľka Zuzana Wienk pre tvnoviny.sk povedala, že myšlienka vznikla spontánne ako občianska aktivita. "Dali sme to na papier spoločne s aktivistom Pavlom Sibylom a až potom sme oslovili známe osobnosti. Veľmi nám pomohol Rišo Stanke," vysvetlila zámer Wienk. Obaja sú zároveň prví signatári.

Podporte petíciu na http://vydrzte.fair-play.sk :)

Posted by Aliancia Fair-play on 6. október 2015

V petícii sa okrem iného sa tam aj píše. "Mnohí z nás, ktorí chalanom okolo M. Handzuša fandia, by ich za bojkot mohli odsúdiť. Reprezentovať svoju krajinu považujeme takmer za povinnosť a keď sa podarí dobrý výsledok, je to obrovský zdroj národnej hrdosti. Lenže aj naši obľúbení hráči majú právo na gesto osobnej hrdosti. Majú právo odmietnuť, aby sa ich majstrovstvom zaštiťovali tí funkcionári, ktorí stratili ich dôveru. Majú právo nemlčať o skutočných pomeroch v slovenskom hokeji. Majú právo nevykorčuľovať s dvojkrížom na drese, kým nedostanú záruku, že sa tieto pomery zmenia.

Zdroj: TASR

Hráči zo skupiny okolo M. Handzuša sú žiadaní v zahraničných kluboch, ich život nezávisí od toho, kto je šéfom zväzu a ako sa pracuje s mládežou. Tým vzácnejšie je, že im pomery v hokeji doma na Slovensku nie sú ľahostajné. Ich angažovanie sa v slovenskom hokeji je pozitívny signál presahujúci hranice tohto športu. Radi by sme im za to poďakovali a hlavne vyjadrili podporu v ich úsilí. Veríme, že uspejú a princípy, za ktoré bojujú, sa budú čoraz viac uplatňovať aj v iných sférach slovenskej spoločnosti. Páni, vydržte!".

Okrem spomínaných signatárov nájdete pod petíciou aj mená známych osobností spoločenského života, vrátane publicistov a hercov. Súhlasné stanovisko s dokumentov podpísali Richard Stanke, Marián Leško, Tom Nicholson, Robo Roth, Táňa Pauhofová, Samo Marec, Ľudmila Kolesárová, Jana Oľhová, Matúš Vallo, Jana Dubovcová, Lucia Satinská, Marián Geišberg , Kamila Magálová, Henrieta Mičkovicová, Daniel Majling, Alexander Bárta, Lea Fekete, Juraj Kemka, Fedor Blaščák, Peter Kunder, Lukáš Latinák

Reakcia Michala Handzuša

Oslovili sme aj zástupcu bojkotujúcich hráčov Michala Handzuša. Pre tvnoviny.sk povedal, že podporu od známych osobností si veľmi váži. „Ľudia, ktorí sa podpísali pod petíciu sú mienkotvorní a cítime, že aj týmto krokom nás podporujú. Rovnako aj verejnosť," dodal.

Celý text petície nájdete tu.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk, zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.