Meszároš a Kopecký smerujú späť do Európy, tvrdí agent

Tomáš Kopecký dáva autogram po príchode z MS.
Zdroj: TV Markíza

Vladimír Vůjtek ml. však nechce predbiehať, stále sa rokuje.

Andrej Meszároš a Tomáš Kopecký neuspeli v prípravných kempoch klubov zámorskej NHL a je pravdepodobné, že sa po dlhých rokoch vrátia späť do Európy. V rozhovore pre hokej.cz to povedal agent Vladimír Vůjtek mladší.

"Je to pravdepodobné. Ale nepredbiehal by som, jednania stále prebiehajú," povedal Vůjtek zo spoločnosti Eurohockey Services, ktorý zastupuje oboch hráčov na starom kontinente.

Tomáš mi potvrdil, že môže okamžite naskočiť

Dvadsaťdeväťročný obranca Meszároš pôsobil naposledy v Buffale Sabres, za ktoré odohral 60 zápasov a nazbieral 14 bodov. Na konci sezóny mu vypršala zmluva a tak cez leto skúšal šancu v kempe Colorada Avalanche.

"Vrátil sa odtiaľ s drobným zdravotným problémom. Bol na vyšetrení magnetickou rezonanciou, mal by mať pár dní pokoj. Potom začne trénovať, odhadujem, že by niekde mohol začať počas reprezentačnej prestávky. Ale možno i skôr," uviedol Vůjtek.

Meszároš v NHL obliekal aj dresy Ottawy, Tampy Bay, Philadelphie a Bostonu. Na konte má v základnej časti profiligy spolu 645 zápasov, v ktorých nazbieral 238 bodov (63+175), v play off pridal 50 duelov (4+13). Chcel pokračovať v profilige, no po neúspechu v kempe Colorada je pravdepodobné, že aspoň na čas ostane v Európe. "Sme v kontakte s niekoľkými klubmi z rôznych súťaží. Máme nejaké kontakty z KHL, ale tiež napríklad zo Švajčiarska."

Tridsaťtriročný Kopecký sa neujal po návrate do Chicaga, s ktorým v roku 2010 získal Stanleyho pohár. V úvode kempu "jastrabov" sa predstavilo až päť Slovákov, no dokončil ho iba Marián Hossa.

"Tomáš je pripravený. Hovorili sme spolu, potvrdil mi, že môže okamžite naskočiť. Zatiaľ trénuje doma v Trenčíne, jeho situáciu riešime. Môže sa stať, že pomôže Dukle, ale záleží na ňom, či si bude chcieť zahrať a pôjde do určitého rizika s možným zranením, alebo počká a zostane iba pri tréningu," dodal Vůjtek.

PRAHA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti