Škrtelov nový tréner si po prvýkrát šliapol na trávnik "the Reds"

Jörgen Klopp s dresom FC Liverpool, ktorý bude trénovať.
Zdroj: TASR/ Štefan Puškáš

Na severozápad Anglicka sa s ním sťahujú aj jeho asistenti Željko Buvač a Peter Krawietz, s ktorými pôsobil v Borussii.

Futbalisti FC Liverpool budú hrať v každom zápase na doraz a do hry dajú celé srdce. Takýto prísľub vyslovil nový tréner "the Reds" Jürgen Klopp vo svojom prvom rozhovore po dosadení do funkcie. Nemecký kouč oficiálne zasadol na lavičku 18-násobného anglického majstra vo štvrtok, keď s klubom zo štadióna Anfield podpísal trojročnú zmluvu.

#LFC are delighted to confirm that Jürgen Klopp has been appointed as the club's new manager #KloppLFCTo read more about the German's appointment, head to our official website: http://lfc.tv/AuYC

Posted by Liverpool FC on 8. október 2015

"V prvom rade sa chcem poďakovať majiteľom a vedeniu klubu za dôveru, ktorú do mňa vložili. Pre mňa i mojich asistentov to je výnimočná príležitosť. Zhodujem sa s víziou a predstavami vedenia. V Liverpoole je veľká skupina talentovaných hráčov, v aktuálnej sezóne je stále o čo bojovať. Chceme hrať atraktívny a účelný futbal, ktorý poteší fanúšikov. Od hráčov budem požadovať, aby do hry dali celé srdce a hrali na doraz až do záverečného hvizdu," povedal Klopp v interview pre oficiálny klubový web.

Štyridsaťosemročný Nemec ukončil svoje úspešné pôsobenie v Borussii Dortmund v máji, predtým trénoval iba Mainz. V oboch kluboch vydržal zhodne po sedem rokov. Na severozápad Anglicka sa s ním sťahujú aj jeho asistenti Željko Buvač a Peter Krawietz, s ktorými pôsobil v Borussii.

Jürgen Klopp has a message for #LFC fans after becoming the club's new manager last night. Watch his exclusive first interview now: http://www.liverpoolfc.com/watch #KloppLFC

Posted by Liverpool FC on 9. október 2015

Liverpoolu, kde pôsobí aj kapitán slovenskej reprezentácie Martin Škrtel, patrí po ôsmich kolách Premier League so ziskom 12 bodov desiata priečka.

Na slabé výsledky tímu doplatil hlavný kouč Brendan Rodgers, ktorého odvolalo vedenie klubu po nedeľňajšej remíze s Evertonom. Klopp si odbije súťažnú premiéru po reprezentačnej prestávke, Liverpool sa v sobotu 17. októbra predstaví na ihrisku Tottenhamu Hotspur.

LIVERPOOL/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.