Tréner Kozák: To sme my Slováci, keď sme dokázali zdramatizovať jasný zápas

Slovensko postúpilo na EURO 2016
Zdroj: TASR

Poďakoval všetkým fanúšikom za podporu na štadióne aj tým, ktorí držali palce doma.

Slovenská futbalová reprezentácia si pondelňajším víťazstvom 4:2 na pôde Luxemburska zaistila historický postup na EURO 2016 do Francúzska. Zverenci trénera Jána Kozáka pretavili na postup šiesty pokus v kontinentálnej kvalifikácii a po osemfinálovej účasti na MS 2010 v Juhoafrickej republike dosiahol slovenský futbal ďalší medzinárodný úspech.

FOTOGALÉRIU ZO ZÁPASU NÁJDETE TU!

Hlasy po zápase:

"Veľmi dobre sme sa na tento zápas pripravili. Prvý polčas bol z našej strany úžasný, hrali sme v ňom skvelý futbal. Po prestávke sme urobili dve chyby pod dojmom náskoku, tie situácie sme mali riešiť jednoduchšie. Luxemburčania majú sympatické mužstvo, ktoré sa nevzdáva za žiadneho stavu. Víťazstvo je však najdôležitejšie a my sme ho zaslúžene dosiahli. Hrali sme veľmi dobre, nepochyboval som o postupe ani sekundu. Naše mužstvo ukázalo charakter a kvalitu. Ďakujeme všetkým fanúšikom za podporu na štadióne aj tým, ktorí nám držali palce doma. Aj na šampionáte sa chceme predviesť v dobrom svetle," povedal tréner Kozák pre RTVS.

"Keď nedali Mak ani Škrtel, trochu som sa začal obávať, ale potom prišli tri góly. No to sme asi my Slováci, keď sme dokázali zdramatizovať jasný zápas. Súper v druhom polčase v priebehu krátkej fázy dal dva góly. Ale aj tak sme zápas kontrolovali. Nakoniec sme dali štvrtý gól a dosiahli zaslúžené víťazstvo. Veľmi ma teší výkon mužstva. Spoliehali sme sa iba na seba. Počas celej kvalifikácie nám nikto nepomohol. Španieli aj Ukrajina sú ohromne silné tímy a vyvíjali na nás tlak. Myslím, že tá radosť, ktorá prišla o tri dni po Bielorusku, je obrovská. Sú to úžasné pocity," dodal tréner Kozák.

"Je to veľká oslava a ďalší historický úspech slovenského futbalu. Chýbal nám posledný krôčik. Využili sme síce až poslednú šancu, ale veľmi sa tešíme. Som rád, že môžem byť toho súčasťou. Je to náš prvý postup na EURO a je to niečo nové. Za stavu 3:0 sme to možno podcenili, ale našťastie sme sa po dvoch inkasovaných góloch zmobilizovali a poistili víťazstvo. Noc bude dlhá... Snáď v novembri budeme mať na seba viac času a zorganizujeme s chalanmi väčšie postupové oslavy," povedal Marek Hamšík.

"Gratulujem Slovensku k výhre a postupu na EURO do Francúzska. Zaslúžili si to. My sme ale tiež odohrali výborný zápas. Škoda, že sme rýchlo inkasovali tri góly v krátkom slede v prvom polčase. Stratili sme koncentráciu a inkasovali. V druhom sme ale priebeh zdramatizovali, strelil dva góly, bola to dobrá reakcia. Chceli sme vyrovnať, no nepodarilo sa nám to už," povedal tréner Luxemburska Luc Holtz.

"Sú to neopísateľné pocity. Bodaj by sme takéto situácie zažívali každé dva roky. Trošku sme si to skomplikovali, inkasovali sme dva góly, ale Marek Hamšík to v závere spečatil. Pre mňa je to niečo neskutočné už len z toho pohľadu, že môžem byť v spoločnej kabíne s takými skvelými hráčmi, hoci uplynulý rok pre mňa nebol ideálny. 'Pukli' sme si už pár šampanských, nálada v šatni je výborná, idem ďalej oslavovať..," povedal obranca Norbert Gyömbér.

"Sú to neuveriteľné pocity. Dostali sme sa prvýkrát na ME, je to niečo výnimočné. Tejto generácii hráčov som to veľmi želal, som vďačný, že môžem byť pri tejto historickej chvíli. Tŕpol som, ale nepochyboval som ani chvíľu. Myslím, že na ME môžeme zohrať zaujímavú úlohu. Budeme sa chcieť ako nováčik čo najlepšie prezentovať a som presvedčený, že sa nestratíme," povedal Ján Kováčik, prezident Slovenského futbalového zväzu.

LUXEMBURG/ TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.