Šport

Pacquiao povedal termín, kedy sa vracia do ringu

Filipínsky boxer Pacquiao na archívnej snímke.
Zdroj: TASR

Odvetný súboj o titul majstra sveta vo welterovej váhe by chcel absolvovať budúci rok.

Manny Pacquiao je pripravený vrátiť sa do ringu budúci rok v marci. Slávny filipínsky boxer to vyhlásil v pondelok počas preberania ceny v New Yorku.

Pacquiao sa zotavuje po májovej operácii, pri ktorej mi zreparovali roztrhnutú rotátorovú manžetu v pravom ramene. Zranenie údajne utrpel ešte pred ostrosledovaným "súbojom storočia" v Las Vegas s Američanom Floydom Mayweatherom jr.

Odvetný súboj o titul majstra sveta vo welterovej váhe by chcel absolvovať budúci rok. "Moje rameno je na 80 až 90 percent zahojené a verím, že v novembri budem môcť začať s tréningom, aby som sa budúci rok mohol opäť postaviť do súťažného ringu," vyslovil sa pre New York Daily News Pacquiao, ktorému v utorok udelila cenu nezisková organizácia Asia Society. Pacquiao si želá odvetu, no Mayweather medzičasom oznámil ukončenie profesionálnej kariéry. Ako jeho potenciálny súper sa tak javí Amir Khan.

Filipínčan išiel pod skalpel štyri dni po májovom súboji. Pacquiao podľa zámorských médií vedel o svojom zranení už pred duelom a snažil sa ho utajiť. Podľa slov jeho promotéra o Pacquiaovych problémoch s ramenom vedeli predstavitelia Americkej antidopingovej agentúry, ktorí pästiarovi dovolili užiť protizápalový prípravok.

NEW YORK/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.