Ivan Kozák: K postupu na EURO pomohli aj fortunaligoví hráči

Na snímke prezident ÚLK Ivan Kozák
Na snímke prezident ÚLK Ivan Kozák Zdroj: TASR

V nominácii na dva predposledné súboje v Španielsku a s Ukrajinou bolo až šesť zástupcov Fortuna ligy. Potom z nominácie vypadol Vittek a Michalík.

Historický zápas slovenských futbalistov v Luxembursku si nemohol nechať ujsť ani prezident Únie ligových klubov Ivan Kozák. Šéfa ÚLK teší fakt, že vo výbere trénera Jána Kozáka, ktorý si vybojoval prvú účasť na EURO v ére samostatnosti majú pevné miesto aj hráči Fortuna ligy. Prezident riadiaceho orgánu dvoch najvyšších futbalových súťaží v SR tiež vyjadril presvedčenie, že Slováci sa na finálovom turnaji nestratia a môžu tam dosiahnuť dobrý výsledok.

Slováci v Luxemburgu viedli už 3:0, húževnatí domáci ale dokázali duel zdramatizovať. "Paradoxne som nebol nejako nervózny aj za stavu 3:2. Vedel som, že ten zápas máme pod kontrolou a chlapcom som veril. Teším sa z toho, že sa prepisuje história a Slovensko je prvýkrát, a aj za účasti fortunaligových hráčov, na majstrovstvách Európy vo Francúzsku," povedal krátko pred odletom Slovákov z Luxemburgu do Bratislavy v rozhovore pre TASR Ivan Kozák.

V nominácii kouča Kozáka na dva predposledné súboje v Španielsku (0:2) a s Ukrajinou (0:0) bolo až šesť zástupcov Fortuna ligy (FL) - Ján Mucha, Kornel Saláta a Róbert Vittek zo Slovana Bratislava), Ľubomír Michalík z DAC Dunajská Streda, Viktor Pečovský z MŠK Žilina a Martin Jakubko z MFK Ružomberok. V tíme na posledné stretnutia s Bieloruskom a v Luxembursku zostali štyria, keď vypadli Michalík a Vittek.

V Luxembursku nastúpil v základe štítový stredopoliar Viktor Pečovský, ktorého Kozák často označuje za mimoriadne spoľahlivý a dôležitý článok hry národného tímu, do hry ako striedajúci hráč prišiel aj Martin Jakubko. Veľa ľudí na Slovensku najvyššiu súťaž zaznáva a kritizuje z mnohých dôvodov. Podľa I. Kozáka ale minimálne počet a i funkcia hráčov z ligy v ekipe kouča J. Kozáka sú dôkazom, že FL má kvalitu.

Presvedčiť sa o jeho slovách môžete už počas tohto víkendu, kedy sa odohrá 13. kolo Fortuna ligy. Na stanici Dajto si môžete pozrieť zápas Myjava - Slovan. Priamy prenos sa začína v sobotu (17.10.) o 18.05 hod.BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.