Šport

Rusi titul neobhája, skončili aj majstri sveta Poliaci či Srbi

20151006_volejbal11290724.jpg
Zdroj: TASR

Slováci obsadili na šampionáte 14. priečku.

Ruskí volejbalisti neobhája titul na tohtoročných ME v Taliansku a Bulharsku. Favorit číslo jeden absolútne vyhorel v záverečnom stredajšom štvrťfinále, v ktorom proti domácim Talianom v Busto Arsizio neuhral ani set a za 87 minút prehral jednoznačne 0:3. Úlohu favorita nezvládli vo vyraďovacej fáze ani úradujúci svetoví šampióni Poliaci, bronz z uplynulých ME neobhája zasa Srbi.

Hneď úvodné štvrťfinále na ME volejbalistov v Taliansku a Bulharsku prinieslo veľké prekvapenie. Majstri sveta Poliaci nestačili v Sofii na Slovincov a v dramatickej päťsetovej bitke im podľahli 2:3. V zápase prehrávali už 0:2 na sety a hoci v nasledujúcich dvoch dejstvách priebeh vyrovnali, za 132 minút sa ich cesta na šampionáte napokon skončila. Slovinci sa vôbec prvýkrát prebojovali medzi najlepšie kvarteto na majstrovstvách Európy.

Vo štvrťfinále skončili aj obhajcovia bronzu z vlaňajších ME Srbi. V Busto Arsizio, kde odohrali doterajší priebeh turnaja v "slovenskej" D-skupine aj osemfinále, nestačili na Francúzov a za 111 minút im podľahli 1:3 na sety. Slováci obsadili na šampionáte 14. priečku.

Hala v talianskom dejisku burácala až večer. Domáci Taliani nedali šancú úradujúcim kontinentálnym šampiónom Rusom, ktorí prešli základnou skupinou hladko a so stratou jediného setu. Postúpili priamo do štvrťfinále, avšak trojdňová prestávka a vypadnutie zo zápasovej praxe sa podpísalo pod ich stredajší výkon.

Zato dobre rozohraní Taliani, ktorí si v osemfinále poradili so slovenským premožiteľom z Fínska ľahko 3:0, dokonale zaskočili súpera a do štvorky najlepších postúpili vcelku ľahko. V každom z troch setov triumfovali s pomerne pohodlným náskokom.

  ME volejbalistov - štvrťfinále:

      /Sofia/
      Poľsko - Slovinsko 2:3 (-17, -19, 23, 19, -14)
      Bulharsko - Nemecko 3:0 (19, 23, 23)


      /Busto Arsizio/
      Francúzsko - Srbsko 3:1 (22, 23, -14, 20)
      Rusko - Taliansko 0:3 (-20, -19, -19)

      ďalší program:
      Sofia
      sobota,  17. októbra - semifinále:
      Bulharsko - Francúzsko
      Slovinsko - Taliansko

SOFIA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.