Beckenbauer odmieta kupovanie hlasov pre organizovanie MS 2006

Franz Beckenbauer.
Franz Beckenbauer. Zdroj: TASR/AP

Der Spiegel minulý týždeň napísal, že Nemci si kupovali hlasy na získanie organizačnej definitívy MS 2006.

Legendárny nemecký futbalista Franz Beckenbauer sa dôrazne ohradil voči obvineniu z kupovania hlasov pre kandidatúru MS 2006. "Cisár" Franz, ktorý bol vtedy šéfom kandidatúry i organizačného výboru samotného šampionátu, poprel správy magazínu Der Spiegel.

Ten minulý týždeň napísal, že Nemci si kupovali hlasy na získanie organizačnej definitívy MS 2006. Do kauzy bol údajne zaplatený aj vtedajší výkonný riaditeľ firmy Adidas Robert Louis-Dreyfus, ktorý mal poskytnúť väčšinovú čiastku zo sumy 6,7 milióna eur. Tieto peniaze mali byť použité na zabezpečenie hlasov z ázijských členských krajín FIFA.

"Nikdy som nikomu neposlal peniaze s úmyslom kúpiť hlas, ktorý by dopomohol Nemecku k organizovaniu MS 2006. A som presvedčený, že nič také neurobil ani nikto z mojich kolegov v organizačnom výbore," uviedol Beckenbauer v oficiálnom vyhlásení.

Nemecko v tajnom hlasovaní zdolalo Juhoafrickú republiku tesne 12:11 a v roku 2006 usporiadalo svetový šampionát.

O celý prípad sa začala zaujímať už aj polícia. Vyšetrovatelia z generálnej prokuratúry vo Frankfurte oznámili, že podozrenie Der Spiegel prešetria.

Informácie magazínu odmietol aj šéf Nemeckého futbalového zväzu (DFB) Wolfgang Niersbach, ktorý bol v tom čase ako viceprezident organizačného výboru pravou rukou Beckenbauera. "V celej kauze nie je ani jeden dôkaz, je založená na výmysloch. Kandidovali sme čestne a 6. júla 2000 sme právo na usporiadanie svetového šampionátu aj čestne získali. Vyhrali sme to pre Nemecko a náš futbal," povedal v pondelok Niersbach.

BERLÍN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.