Opäť potrestali Barcelonu za katalánske vlajky. Klub sa odvolá

Na archívnej snímke fanúšikovia Barcelony vešajú katalánsku zástavu pred futbalovým zápasom ich klubu.
Zdroj: TASR/AP

Viceprezident Barcelony Jordi Mestre povedal, že ak to bude nutné, povedie prípad až na pôdu Európskeho súdu pre ľudské práva v Štrasburgu.

Vedenie španielskeho futbalového klubu FC Barcelona uviedlo, že využije všetky právne prostriedky na boj proti druhej pokute od Európskej futbalovej únie (UEFA), ktorú dostal po tom, čo fanúšikovia vyvesili pro-katalánske vlajky počas septembrového domáceho zápasu Ligy majstrov proti nemeckému Bayeru Leverkusen.

"Barca" dostala za podobný incident pokutu 30-tisíc eur už v júli. Fanúšikovia katalánskeho klubu vyvesili vlajky, takzvané "Esteladas" a vykrikovali heslá za nezávislosť od Španielska počas finále LM v Berlíne. Teraz musí klub zaplatiť 40-tisíc eur.

Kontrolná, etická a disciplinárna komisia UEFA uviedla, že klub porušil článok 16 (2) e pravidiel, ktorý zakazuje "použitie gest, slov, objektov alebo iných prostriedkov na odovzdanie správy, ktorá nie je vhodná pre športové akcie, najmä politickej, ideologickej, náboženskej, ofenzívnej alebo provokatívnej povahy".

Viceprezident Barcelony Jordi Mestre uviedol, že klub sa proti pokute odvolá a ak to bude nutné, povedie prípad až na pôdu Európskeho súdu pre ľudské práva v Štrasburgu. "Odvoláme sa na UEFA, Športový arbitrážny súd, riadne švajčiarske súdy a ak to bude potrebné, pôjdeme do Štrasburgu. Budeme brániť naše záujmy a uvidíme, čo sa stane," povedal.

https://www.youtube.com/watch?v=wXt4tRA12lM


BARCELONA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti