Slafkovský kontaktoval protihráča, ktorého zranil. Obratom mu prišla odpoveď

Slafkovský kontaktoval protihráča, ktorého zranil. Obratom mu prišla odpoveď
Slafkovského zákrok. Zdroj: YouTube/Jens95

Slovenskému hokejistovi Jurajovi Slafkovskému sa skončil dvojzápasový dištanc a do diania v NHL v drese Montrealu by sa tak mohol vrátiť už v stredajšom dueli proti New Jersey, kde pôsobí jeho krajan Tomáš Tatar.

Tohtoročná draftová jednotka Slafkovský dostal trest za narazenie Matta Luffa z Detroitu na mantinel, za čo bol vylúčený do konca zápasu.

Prečítajte si tiež:

​Útočník červených krídel musel po zákroku podstúpiť operáciu a čaká ho desať až dvanásťtýždňová pauza.

Slafkovský sa po tréningu vyjadril k tomuto momentu. Novinárom uviedol, že Luffovi napísal a ospravedlnil sa. Luff mu vraj ihneď odpísal a poďakoval sa za ospravedlnenie.

Slafkovský odmietol, že by bolo jeho zámerom Luffa takto tvrdo naraziť a zraniť ho. Dodal, že viac ako na protihráča sa sústredil na puk.

Ako informovala novinárka Priyanta Emrith, v rovnakom štýle sa Slafkovský obhajoval aj pred disciplinárnou komisiou.

„V podstate som ani nemal veľkú rýchlosť, dokonca som spomaľoval. Ako môžete vidieť, ani som poriadne nekorčuľoval. Je to náročné, keď ste o 20 kilogramov ťažší. Nechcete zakročiť takto tvrdo, no stáva sa to,“ skonštatoval.

Emrith dodal, že v uplynulý víkend boli v Montreale aj Slafkovského rodičia, vzhľadom na trest ho však nemohli vidieť v akcii. Mama si však pobyt v Kanade ešte predĺži, a tak je veľká šanca, že ho naživo uvidí v drese „Habs“.

Juraj Slafkovský by sa mal po treste za faul na útočníka Matta Luffa z Detroitu Red Wings predstaviť opäť vo štvrtom útoku Montrealu. Canadiens nastúpia v stredu v noci (1.00 SEČ) proti New Jersey Devils s Tomášom Tatarom.

Slafkovský trénoval vo štvrtej lajne s Michaelom Pezzettom a Jakeom Evansom. Osemnásťročný krídelník dostal za napadnutie zozadu Luffa trest v zápase 5+DKZ a disciplinárka mu následne udelila aj dištanc na dve stretnutia. Tohtoročný najvyššie draftovaný hráč tak vynechal víťazné súboje s Vancouverom (5:2) a Pittsburghom (5:4 pp).

Vo svojej nováčikovskej sezóne v profilige nastúpil Slafkovský do desiatich duelov, v ktorých zaknihoval tri góly.

Pozrite si reportáž o tom, ako Slafkovský spoznal trest.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti