Chicago vyradí legendárne číslo Mariána Hossu. Ceremoniál prinesieme na Dajto a na Voyo

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Marián Hossa sa dočká obrovskej pocty. Klub zámorskej NHL Chicago Blackhawks totiž vyradí dres s jeho legendárnym číslom 81.

Stane sa tak počas slávnostného ceremoniálu, ktorý sa uskutoční v nedeľu 20. novembra 2022 pred zápasom proti Pittsburgh Penguins.

Diváci televízie Dajto a predplatitelia streamovacej služby Voyo si túto výnimočnú udalosť budú môcť vychutnať v priamom prenose.

„Marián Hossa svojim hokejovým umením robil radosť nielen fanúšikom na Slovensku, ale aj v zámorí. A preto sa teším, že divákom v našom priamom prenose môžeme sprostredkovať mimoriadny moment v jeho živote, akým je vyradenie dresu, v ktorom Marián odohral viac ako 600 zápasov. Zároveň sme sa rozhodli, že pripravíme aj krátky dokument, ktorý bude mapovať Hossovu úžasnú kariéru v NHL,“ povedal Martin Lisý, šéfredaktor športu TV Markíza.

Rodák zo Starej Ľubovne Hossa sa stane ôsmym hráčom v klubovej histórii, ktorému sa dostane takéhoto ocenenia a jeho číslo 81 už v budúcnosti nebude môcť nosiť žiadny ďalší hráč „jastrabov“.

Prečítajte si tiež:

​Pod stropom v hale United Center už visia dresy Glenna Halla (číslo 1), Tonyho Esposita (35), Pierrea Pilotea a Keitha Magnusona (obaja číslo 3), Bobbyho Hulla (9), Denisa Savarda (18), ale aj ďalšieho rodáka zo Slovenska Stana Mikitu (21).

Hossa podpísal s Chicagom zmluvu ako voľný hráč 1. júla 2009 a pomohol klubu k zisku troch Stanleyho pohárov (2010, 2013 a 2015).

Ako jediný hráč v histórii NHL hral trikrát vo finále v troch rôznych kluboch, postupne za Pittsburgh, Detroit Red Wings a Chicago. 

V roku 2021 sa oficiálne stal členom Hokejovej siene slávy v kanadskom Toronte. Hossa je po Stanovi Mikitovi (1983) a Petrovi Šťastnom (1998) tretím rodákom zo Slovenska, ktorému sa dostalo tejto pocty.

Videopozvánku Mariána Hossu k vyradeniu jeho dresu si môžete pozrieť v hornej časti článku.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti