Novak Djokovič môže štartovať na ďalšom Australian Open. Dostal povolenie na vstup do Austrálie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Novak Djokovič bojuje v Turíne o šiestu trofej z Turnaja majstrov a v januári môže zabojovať aj o desiaty titul z Australian Open. Austrálska vláda mu totiž, aj napriek trojročnému zákazu vstupu, povolí štart na úvodnom grandslame sezóny.

Novak Djokovič bol na začiatku tohto roka deportovaný z Austrálie, keďže vstup do krajiny bol vtedy podmienený očkovaním proti koronavírusu. Táto podmienka sa od júla zrušila, no Srbov zákaz platil až do roku 2025.

Bývalého ministra pre emigráciu Alexa Hawkeho, ale vymenil Andrew Giles a ten mu aj napriek nevôli tamojších politikov zákaz vstupu zrušil a udelil mu víza. Srb bol nútený vynechať aj tohtoročný US Open. Po triumfe na Wimbledone, tak bude mať šancu na Australian Open vyrovnať Nadala a teraz v Turíne môže zas vyrovnať Federera. Švajčiar je so šiestimi titulmi najúspešnejší hráč Turnaja majstrov, ale Djokovič mu s piatimi dýcha na chrbát.

Nole nemohol štartovať na viacerých podujatiach a počas roka klesol v rebríčku až na ôsmu priečku. Vďaka víťazstvu na trávnatom grandslame môže štartovať na ATP Finals a začal úspešne. Tsitsipasa zdolal 6:3 a 7:6.

Čerstvý otec Rafael Nadal zrejme stále myslí na svojho nedávno narodeného synčeka či manželku, ktorá mala komplikované tehotenstvo. Španiel totiž nie je v Taliansku vo svojej koži. Svetová dvojka v druhom kole, v dueli dvoch zdolaných, nestačila na Augera-Aliassima a stratila šancu postúpiť zo skupiny a stať sa koncoročnou jednotkou. Kanaďan vyhral 6:3 a 6:4.

Reportáž si pozriete vo videu v hornej časti článku.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Tenis

Dôležité udalosti